© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Saç Dökülmesini Önlemenin Yolları
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Saç Dökülmesini Önlemenin Yolları

Saç Dökülmesini Önlemenin Yolları

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
15 0

Dr. Candace Spann’a Göre Saç Dökülmesi ve Önleme Yöntemleri

‘Saç dökülmesi belli bir yaştan itibaren yaygın olsa da çoğu zaman kişinin öz imajına ve duygusal sağlığına zarar verebiliyor. ABD merkezli dermatolog Dr. Candace Spann, Daily Mail’e yaptığı açıklamada, “Yeni başlayan saç dökülmesi ve herhangi bir semptomun (yorgunluk, eklem ağrısı, döküntü, kaşıntı veya kafa derisinin yanması) eşlik ettiği saç dökülmesi tıbbi müdahale gerektirir.”

Dengeli Beslenme ve Saç Dökülmesi

Dr. Spann, “Kadınların yaklaşık yarısı 50 yaşına kadar saç dökülmesi yaşayacaktır.” diyor. Sağlıklı bir beslenme, kabarık, güzel saçlar için gerekli görülüyor. Vitaminler, yararlı besinler ve protein içeren bir beslenme saç foliküllerini desteklemek için önemlidir. Şeker tüketimini azaltmak saç dökülmesini engelleyebilir.

Günlük Rutine Dikkat

Günlük rutininiz saç sağlığını etkileyebilir. Saç tellerini agresif bir şekilde fırçalamak dökülmeye neden olabilir. Kaliteli bir fırça veya tarakla fırçalamak ise büyümeyi teşvik edebilir. Ayrıca, güzellik uykusu saçlarınız için de önemlidir. Yumuşak dokunuşlu saten yastık kılıfı kullanmak saç kırılmasını önleyebilir.

Saç Bakım Ürünleri Seçimi

Saç bakım ürünleri seçerken içeriklerine dikkat etmek önemlidir. Uzman, “Yararlı olduğu kanıtlanan bileşenler, minoksidil, biyotinoil tripeptid-1, biberiye yağı, meyan kökü ekstresi, Hindistan cevizi yağı ve Hint yağıdır” diyor. Zararlı maddelerden kaçınmak da önemlidir.

İlgili Yazılar