© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Mbappe'nin Türkiye'ye Destek Vermesi Dünya Gündeminde
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Mbappe’nin Türkiye’ye Destek Vermesi Dünya Gündeminde

Mbappe’nin Türkiye’ye Destek Vermesi Dünya Gündeminde

Basin Bülteni Basin Bülteni - - 5 dk okuma süresi
239 0

Futbol dünyasının bir araya geldiği Omuz Omuza adlı ve yardım kampanyasında dünyanın ünlü futbolcuları da yayına bağlandı. Bu futbolcular arasında yer alan Mbappe Türkiye’ye büyük destek verdi. Mbappe’nin Türkiye’ye destek vermesi dünya gündeminde yer aldı

Kahramanmaraş ilimizde yaşanan 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde olan iki depremin ardından yaşanan felaket sonrası ülkemizi sarsan bu durum karşısında birçok yardım kampanyası düzenlendi. Onlar arasında spor dünyası tarafından yapılan destekler ve dikkat çekiyor. Ortak yayınlar üzerinden yapılan bağış kampanyalarında başta 4 büyükler olmak üzere birçok takımın başkanları teknik direktörleri ve futbolcuları yayınlara katıldı. Acun Ilıcalı moderatörlüğünde yapılan Omuz Omuza yardım kampanyasında dünyanın farklı ülkelerinden sporun yıldız oyuncuları ve spor adamları da yayına bağlandı.

Omuz Omuza Organizasyonunda Birçok Ünlü İsim Yayına Bağlandı

Yapılan Omuz Omuza organizasyonunda birçok ünlü isim yayına bağlandı ve kampanyaya destek verdi. Barcelona efsane oyuncularından Manchester City teknik direktörü Pep Guardiola, yine Manchester City takımının kaptanı olan İlkay Gündoğan, Arsenal takımının uzun yıllar görev yapmış efsane teknik direktörü Arsene Wenger, Liverpool takımının başarılı teknik direktörü Jürgen Klopp, Galatasaray’ın UEFA ve Süper Kupa şampiyonluğunda takımda yer alan efsane oyuncusu Gheorghe Hagi ve Mbappe’nin efsanevi ismi Alex de Souza bu özel gecede diğer mesaj göndererek kampanyaya destek verdiler. Ayrıca futbol dünyasının bu ünlü isimleri yolladıkları video mesajlarda depremzedelere de geçmiş olsun ve iyi niyet dileklerinde bulundular. joybet

Mbappe Yardım Gecesine Katılan Isimler Arasında Yer Aldı

Yapılan özel davet üzerine canlı yayına bağlanan Mbappe yardım gecesine katılan isimler arasında yer aldı. Paris saint-germain takımında forma giyen dünyaca ünlü yıldız oyuncu Türk halkı için Geçmiş olsun dileklerini ve desteğini açık bir şekilde belirtti.

Yaşanan deprem felaketinin çok büyük bir trajedi olduğunu ifade eden oyuncu Hayal gücünün bile bunu tahmin etmek için yetersiz olduğunu söyledi. Bölgede bulunan tüm Türklerin hissettiklerini ve yaşadıklarını tahmin etmenin mümkün olmadığını belirten Mbappe bugünkü görev için elinden geleni yapacağını belirtti. Bu bölgede yer alan deprem mağduru çocukların da hayallerine kavuşması çok önemli olan bir detay olduğunu belirten dünyaca ünlü oyuncu sahip olduğu tüm imkanları onlar için kullanacağını belirtti ve sakat dışarısındaki faaliyetleri için mümkün olan en üst seviyede yardımsever hareketlerde bulunacağını ifade etti. Yıldız oyuncu sözlerini tamamlamadan önce yapılacak birlik ve beraberlik çalışmaları ile birçok çocuğa suratındaki gülüşün tekrar var olması için çalışacaklarını belirtti. Mbappe tarafından yapılan sosyal medya paylaşımında Türk bayraklı tweet yoğun ilgi gördü ve çok kısa bir süre içerisinde oldukça yüksek bir etkileşim elde etti.

Mbappe Dünya Basınında Geniş Yer Buldu

Omuz Omuza yardım organizasyonuna katılan Mbappe dünya basamağında geniş yer buldu ve yardım kampanyasının birçok kişi tarafından duyulmasını sağladı.

Onze Mondial, Mbappe’nin Türkiye’ye deprem yardımı kampanyasında harika bir jest yaptığını ifade ederken, Daily Sport France, Mbappe’nin Türkiye’de yapılan canlı televizyon yayınına katılarak ülkedeki depremzedeler için büyük bir destek verdiğini belirtti. Instant Foot, Mbappe’nin canlı yayında depremzededir toplanan yardımın bir parçası olmaktan gurur duyduğunu anlatan açıklamalarına yer verdi. Mbappe tarafından Türkiye Futbol Federasyonu yardım kampanyasında yapılan açıklamalar sadece Fransız ve Türkiye basınında yer bulmakla sınırlı kalmadı. Dünya genelinde pek çok ülkede geniş yer bulan Mbappe’nin Türkiye’deki depremzedeleri desteği birçok farklı basın ve yayın organında yer aldı.

 

 

 

İlgili Yazılar