© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Alex Rodriguez, Sağlıklı ve Fit Yaşam İçin Eti Azaltarak 14 Kilo Verdi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Alex Rodriguez, Sağlıklı ve Fit Yaşam İçin Eti Azaltarak 14 Kilo Verdi

Alex Rodriguez, Sağlıklı ve Fit Yaşam İçin Eti Azaltarak 14 Kilo Verdi

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
45 0

Amerikalı Eski Beyzbol Oyuncusu Alex Rodriguez’un Sağlıklı Yaşam Hikayesi

Amerikalı eski profesyonel beyzbol oyuncusu Alex Rodriguez, sağlıklı ve fit bir yaşama kavuşmak için yaptığı değişikliklerle dikkatleri üzerine çekti. Ağustos 2016’da beyzbol kariyerini noktalayan Rodriguez, et tüketimini azaltarak 14 kilo verdiğini açıkladı.

Değişiklikler ve Sonuçları

Rodriguez, günlük beslenme alışkanlıklarında yapmaya başladığı değişiklikleri anlattı. Daha önce 10 günlük periyotta 7-8 gün et tüketen Rodriguez, bu süreyi 2-3 güne düşürdü ve sebze ağırlıklı beslenmeye yönelmeye başladı. Ayrıca her gece uyumadan önce 40 dakikalık gece yürüyüşleri yapmaya başladı. Haftada 5-6 kez spor salonuna giden Rodriguez, yoga ve meditasyon gibi aktiviteleri de spor rutinine dahil etti.

Eti Azaltmanın Sağlık Üzerindeki Etkileri

Araştırmalar, az et tüketen insanların daha düşük kanser riskine sahip olduğunu gösteriyor. İngiltere’de yapılan bir çalışmada, haftada beş kez veya daha fazla et tüketenlerle vejetaryenler arasındaki kanser riski farkı ortaya kondu. Aşırı et tüketiminin kalp hastalıkları ve kanserle ilişkilendirilmesine rağmen, dengeli bir şekilde tüketildiğinde demir, protein ve B12 vitamini alımını desteklediği belirtiliyor.

İlgili Yazılar