© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Teksüt kalitesini düzenli ve sürekli eğitime borçlu
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Teksüt kalitesini düzenli ve sürekli eğitime borçlu

Teksüt kalitesini düzenli ve sürekli eğitime borçlu

Basin Bülteni Basin Bülteni - - 4 dk okuma süresi
269 0

Türkiye’nin en köklü süt ve süt ürünleri firması olan Teksüt, Balıkesir Gönen bölgesindeki çiftliklerdeki ve köylerdeki ortalama 10 bin üreticiden süt alarak işliyor. Sadece Türkiye’ye değil dünyanın 4 farklı kıtasındaki 23 ülkenin sofralarına Teksüt markasıyla süt ve süt ürünlerini ulaştırıyor.

 

Teksüt Yönetim Kurulu Üyesi Arda Aksaray süt ve süt ürünleri üretiminin büyük bir özen ve hassasiyet istediğini, akademisyen ve uzmanların katkılarıyla personele hijyen ve gıda güvenliğine ilişkin sürekli eğitimler verildiğini belirtti. Yüksek kalite anlayışı, gıda güvenliği, çevreye ve doğaya saygı, insana yatırım felsefesiyle hareket eden Teksüt’ün aynı zamanda bölgedeki üreticiler ile de iş birliği içerisinde hareket ettiğinin altını çizdi.

 

Deneyim, eğitim ve işbirliği ile bölge ve ülke ekonomisine katkı

Gönen ve çevresinde süt üretimin bir gelenek olduğunun altını çizen Arda Aksaray, bölge üreticilerin tecrübelerinin süt üreticiliğinin sürdürülebilir hale gelmesinde önemli olduğunu belirterek, eğitim ve bilgilendirme çalışmaları ile daha verimli ve kaliteli süt üretimine katkı sağladıklarını belirtti. Süt üreticilerinin eğitim ve bilinçlendirme ihtiyaçlarının karşılanması ile bölge ve ülke ekonomisine de katkı sağlandığını paylaştı. Sütün kalitesinin, hem halk sağlığı hem de üretimin sürdürülebilirliği açısından büyük önem taşıdığını vurguladı.

 

Verimli süt üretimi kaliteli ürünün temeli

Teksüt Yönetim Kurulu Üyesi Arda Aksaray konu ile ilgili olarak şunları söyledi: “Sütün toplandığı noktadan başlayıp, sofralara gelene kadar, sütten elde edilen tüm ürünler, uluslararası kalite standartlarına uygun olarak tesislerimizde üretiliyor. Ayrıca sütün tüm özelliklerinden yararlanmak için, hayvanların sağlıklı olması, doğru beslenmesi, yetiştiricilerin de hijyen konularında bilinçli olması gerekiyor. Süt üreticilerinin eğitim ihtiyaçlarının karşılanması, kendi işleriyle ilgili bilgi ve yeterlilik düzeylerinin artırılması ve bu yolla daha verimli ve kaliteli süt üretimi yapılması anlamına geliyor. Sadece hayvan sağlığı ve sütün hijyeni ile ilgili değil aynı zamanda aydınlatma, havalandırma, su ve yem temini, atıkların uzaklaştırılması gibi birçok konuda üreticiler ile bilgilendirme çalışmalarını düzenli olarak yapıyoruz. Hem tesislerimizde hem de çiftliklerde eğitime her aşamada büyük önem veriyoruz. Her kademede çalışanlarımızı bilgilendiriyoruz, bilgileri tekrarlayarak hayatın bir parçası haline getiriyoruz.”

 

Teksüt Kalite departmanı tarafından düzenlenen eğitim ve bilgilendirme toplantılarını düzenli olarak yapıyoruz. Gönen bölgesindeki süt üreticileriyle bilgilendirme ve eğitim faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Bölgede yapılan eğitim çalışmalarında çiftlik sahipleri ve çalışanlarına yönelik bilgi güncelleme ve durum tespit çalışmaları yapıyoruz. Üreticilerin yanında Teksüt çalışanları da hem şirket içinde hem de üreticilerin bulunduğu saha koşullarında eğitim çalışmalarında yer alıyor. Teksüt’ün yaptığı çalışmalar hem kurumun ürün kalitesini geliştirmesini ve artırmasını sağlarken aynı zamanda bölgedeki süt üreticilerinin de bilinçlenerek daha kaliteli süt üretiminin önünü açıyor.

 

İlgili Yazılar