© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

MEB: Millî Eğitim Şûrası Yönetmeliği Yürürlükte, Şûra Yönergesi ile Çalışmalar Yürütülecek
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. MEB: Millî Eğitim Şûrası Yönetmeliği Yürürlükte, Şûra Yönergesi ile Çalışmalar Yürütülecek

MEB: Millî Eğitim Şûrası Yönetmeliği Yürürlükte, Şûra Yönergesi ile Çalışmalar Yürütülecek

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
24 0

MEB’den Açıklama: Millî Eğitim Şûrası Devam Edecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Millî Eğitim Şûrası Yönetmeliği ve MEB Şûrası ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Bakanlık, bazı basın yayın organlarında çıkan yanıltıcı haberleri düzelterek Millî Eğitim Şûrası’nın devam edeceğini vurguladı.

Yönetmelik Yürürlükten Kaldırıldı, Yönerge İle Çalışmalar Yürütülecek

Bakanlık açıklamasında, 10 Aralık 2022 tarihinde yayımlanan Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Yönetmeliği’nin 6 ve 16. maddeleri kapsamında hazırlanan ‘Millî Eğitim Şûrası Yönergesi’nin geçerli olduğu belirtildi. Böylece Millî Eğitim Şûrası ile ilgili çalışmalar bu yönerge doğrultusunda yürütülecek.

Şûra’nın Önemi ve Geçmişi

Millî Eğitim Şûrası, Türk millî eğitim sisteminin tarihinde önemli bir yere sahip. 1921 yılında başlayan bu süreç, bugüne kadar 20 kez gerçekleştirilmiş ve eğitim alanındaki gelişmeleri şekillendirmiştir.

21. Millî Eğitim Şûrası Hazırlıkları

Bakanlık, 21. Millî Eğitim Şûrası için yapılan hazırlıkların önemli bir aşamada olduğunu duyurdu. Dijital vatandaşlık, kültürel mirasın teknolojik aktarımı, eğitimde yapay zekâ gibi konularda teknik çalışmaların tamamlandığı belirtildi.

Şûra’nın Amacı

MEB’in bilimsel danışma kurulu olan Millî Eğitim Şûrası, kalite, eşitlik, etkililik ilkeleri ile millî ve toplumsal değerlere dayalı bir Türk millî eğitim sistemi için tavsiye kararları almak amacıyla toplanmaya devam edecek.

İlgili Yazılar