© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Cansın Ertekin: İlkokuldan Üniversiteye Kadar Video Düzenleme Tutkusuyla İlerledi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Cansın Ertekin: İlkokuldan Üniversiteye Kadar Video Düzenleme Tutkusuyla İlerledi

Cansın Ertekin: İlkokuldan Üniversiteye Kadar Video Düzenleme Tutkusuyla İlerledi

Basin Bülteni Basin Bülteni - - 2 dk okuma süresi
140 0

Maltepe ilçesinde doğan Cansın Ertekin, İstanbul’dan ayrılarak Manavgat ilçesine taşındı. İlkokul ve ortaokul eğitimini Başarı Koleji ve Bahçeşehir Koleji’nde tamamladıktan sonra, ortaokul ve lise eğitimine Bahçeşehir Anadolu Lisesi’nde devam etti.

Lise döneminde robotik alanına ilgi duymaya başlayan Ertekin, takım arkadaşı Ulaş Demirel ile birlikte robot üretip programlama alanında First Lego League yarışmasına katıldı. Bu alanda gelişim sağlayan Cansın Ertekin, daha sonra babasının hediye ettiği bilgisayarı sayesinde video düzenlemeye ilgi duymaya başladı. 15 yaşında başladığı bu alanda kendisini sürekli geliştirerek, drone kullanımı ve kamera çekimleri de dahil olmak üzere videoların tamamını tek başına üretmeye başladı.

Cansın Ertekin: İlkokuldan Üniversiteye Kadar Video Düzenleme Tutkusuyla İlerledi 1

Bu durumdan oldukça zevk alırken aynı zamanda yaptığı bu iş gelecekte ona iş kapısını açacak fırsatlar yaratacaktı. Ailesinin “İnsan sevdiği işi yapmalı, sevdiği işi yapsın.” sözünün karşılığını bu işe olan tutkusuyla karşılıyordu. Zamanla ailesinin kendisinde gördüğü ışığı ona yeni bir kamera alarak taçlandırdılar. Böylelikle Cansın Ertekin de bildiği işin daha çok üstüne giderek kendini daha iyi noktaya taşımak için elinden geleni yapmıştır. Bu azmin getirisi de ilerleyen zamanlarda kendisine iş kapıları açmıştır. Öyle ki öğrencilik yıllarında birçok firmanın iç mekan çekimlerini ve video düzenlemelerini yaparak daha o yaşta kendine gelir kapısı açmıştır.

Cansın Ertekin sonraki yıllarda Umut Selbaş ile birçok projeye ve başarıya imza atmıştır. Zamanla daha iyiye ve başarıya ulaşmak isteyen Ertekin kararlılığıyla da birçok kişiye örnek olmuştur.

İlgili Yazılar