© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Önde Gelen Teknoloji Şirketleri Yapay Zeka İçeriklerinin Seçimlere Müdahalesini Önlemeye Söz Verdi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Önde Gelen Teknoloji Şirketleri Yapay Zeka İçeriklerinin Seçimlere Müdahalesini Önlemeye Söz Verdi

Önde Gelen Teknoloji Şirketleri Yapay Zeka İçeriklerinin Seçimlere Müdahalesini Önlemeye Söz Verdi

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
99 0

60. Münih Güvenlik Konferansı’nda (MSC 2024) aldatıcı yapay zeka içeriklerine karşı adımlar atılacak

Önde gelen teknoloji şirketleri, 40’tan fazla ülkede 4 milyardan fazla seçmenin oy kullanacağı bu yılki seçimlere yapay zekanın müdahale etmesini önlemeye yardımcı olma sözü verdi. Şirketler, 20’si aşkın teknoloji şirketinin zararlı yapay zeka içeriklerini tespit ederek karşı koymak için birlikte çalışma sözü verdiği bir anlaşmayı imzaladı.

Teknoloji Şirketleri, Yapay Zekanın Yanıltıcı Kullanımıyla Mücadele Anlaşmasını İmzaladı

Şirketler tarafından yapılan ortak açıklamada, “2024 Seçimlerinde Yapay Zekanın Yanıltıcı Kullanımıyla Mücadeleye Yönelik Teknoloji Anlaşması”nın imzalandığı belirtildi. Bu anlaşma, seçmenleri aldatmak amacıyla yapay zeka tarafından oluşturulan zararlı içeriklere karşı teknoloji kullanımına yönelik bir dizi taahhüdü içermektedir.

Anlaşmanın çevrim içi toplulukları zararlı yapay zeka içeriklerine karşı korumaya yönelik önemli bir adım olduğu vurgulandı. Adobe, Amazon, Anthropic, Arm, ElevenLabs, Google, IBM, Inflection AI, LinkedIn, McAfee, Meta, Microsoft, Nota, OpenAI, Snap, Stability AI, TikTok, Trend Micro, Truepic ve X gibi şirketler anlaşmayı imzalayan şirketler arasında yer aldı.

İlgili Yazılar