© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Afyonkarahisar'da İlginç Bir Durum: Bayan Kuaförü, Erkek Berberliği de Yapıyor
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Afyonkarahisar’da İlginç Bir Durum: Bayan Kuaförü, Erkek Berberliği de Yapıyor

Afyonkarahisar’da İlginç Bir Durum: Bayan Kuaförü, Erkek Berberliği de Yapıyor

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
26 0

Çiğdem Daşdelen, Gelenekleri Yıkarak Fark Yaratıyor

Afyonkarahisar Berberler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na kayıtlı tek kadın erkek berberi olan Çiğdem Daşdelen, 15 yıldır bayan kuaförlüğü yapmaktadır. Mesleğinde sürekli kendini geliştiren Daşdelen, işvereni Medet Akgül’ün yönlendirmesiyle erkek müşterilerinin de saç ve sakal kesimini yapmaya başlamıştır.

Farklı İhtiyaçlara Hitap Eden İş Modeli

Kadınların ve erkeklerin birbirini görmediği ikiye ayrılan iş yerinde randevuyla müşteri alan Daşdelen, kendisini daha da geliştirmeye çalışmakta ve erkeklere de kurs verme isteği taşımaktadır. Halk Eğitim Merkezinde bayan kuaförlüğü usta öğreticiliği yapan Daşdelen, kadın erkek fark etmeksizin müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için çaba gösterdiğini belirtmektedir.

Erkek Berberliği ve Kadın Kuaförlüğü Arasındaki Farkı Anlatıyor

Berberliğin bayan kuaförlüğüne göre daha kolay olduğunu aktaran Daşdelen, berberlikte yeni olduğunu ancak cesaret edilirse herkesin yapabileceğini düşündüğünü ifade etmektedir. Müşterileri genelde uzun saçlı erkeklerden oluşan Daşdelen’in işvereni Medet Akgül ise müşterilerin Çiğdem’den çok memnun olduklarını ve geri dönüşlerin oldukça olumlu olduğunu belirtmektedir.

Destek ve Örnek Teşkil Eden Bir Meslektaş

Afyonkarahisar Berberler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Suat Uygur, Türkiye’de bu tarzda bir çalışmanın nadir olduğunu belirterek, Çiğdem Daşdelen’in sektördeki kadınlara örnek teşkil ettiğini ve erkek berberliği yapma isteyenlere destek olacağını vurgulamıştır.

İlgili Yazılar