© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Romario, 58 Yaşında Amerika FC'de Futbol Kariyerine Devam Edecek
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Romario, 58 Yaşında Amerika FC’de Futbol Kariyerine Devam Edecek

Romario, 58 Yaşında Amerika FC’de Futbol Kariyerine Devam Edecek

haberler haberler - - 1 dk okuma süresi
22 0

Romario’nun Amerika FC’de Futbol Kariyerine Devam Kararı

1994 Dünya Kupası şampiyonu ve ünlü futbolcu Romario, 58 yaşında futbol kariyerine Amerika FC’de devam etme kararı aldı. Brezilyalı eski forvet, Rio de Janeiro’da bulunan kulübün başkanı olarak görev yapmakta ve şimdi kulübün Carioca Şampiyonası’ndaki ikinci lig mücadelelerine katılacak.

Romario’nun Planları ve Açıklamaları

Romario, lig maçlarında sürekli forma giymeyeceğini belirtirken, America FC’nin yeni forveti ve oğlu olan Romarinho ile birkaç özel maçta birlikte oynamayı planladığını açıkladı. Instagram’da yaptığı bir paylaşımda kulüp taraftarlarına şöyle seslendi: “Ligde mücadele etmeyeceğim, bunun yerine kalbimin takımı için birkaç maç oynayacağım ve oğlumla birlikte oynayarak bir hayalimi daha gerçekleştireceğim.

Romario’nun Kariyeri ve Başarıları

Romario, Vasco da Gama’nın altyapısında başladığı kariyerinde Barcelona ve PSV Eindhoven gibi Avrupa’nın önde gelen kulüplerinde de forma giymişti. 1994 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen Dünya Kupası’nda Brezilya’nın şampiyonluğunu kazanmasında önemli rol oynamış ve aynı yıl FIFA tarafından Yılın Oyuncusu ödülüne layık görülmüştü.

İlgili Yazılar