© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

 Bursa Diş Poliklinikler Tarafından Uygulanan Ağız Ve Diş Sağlığı Uygulamaları
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5.  Bursa Diş Poliklinikler Tarafından Uygulanan Ağız Ve Diş Sağlığı Uygulamaları

 Bursa Diş Poliklinikler Tarafından Uygulanan Ağız Ve Diş Sağlığı Uygulamaları

Basin Bülteni Basin Bülteni - - 2 dk okuma süresi
274 0

Ağız ve diş sağlığı için yapılan uygulamaları genelde; var olan diş ve ağız sağlığını korumak amacıyla uygulanır. Kişinin ağız ve diş sağlığı bozulmuşsa eğer kişiye uygun gerekli tedaviler uygulanır. Gerekli önlemler Bursa diş hekimi sağlık personelleri tarafından alınır ki ilerleyen dönemlerde ortaya çıkabilecek diş çürükler, diş iltihabı gibi sorunların önüne geçilmesi planlanır. Koruyucu diş uygulamalar için Turkuaz Dent sayfasına bakabilirsiniz.

 Diş Tedavisi İle Alakalı Bazı Bilinmesi Gereken Terimler

Ortodonti: Dişlerin düzensiz yapıda olması, diş çarpıklığı, ağız ve diş kapanışlarının yaşattığı sorunlar, alt ve üst çenenin yapısındaki bozukluk konusunda tedavi uygulayan alan Ortodonti olarak adlandırılır. Protez: Protez uygulamaları ise dolgu yöntemi ile düzeltilmeyecek durumda olan ve diş eksikliği olan kişilerde, dişin estetik sorunlarını ve diş kırıkları gibi sorunların çözümünde kullanılan tedavi yöntemidir.

Estetik Diş Hekimliği: Gülüş estetiğindeki bozulma durumlarında uygulanan estetik diş uygulaması yapılır. Modern estetik diş hekimliği sayesinde bu durum estetik diş uygulamaları ile ortadan kaldırılır. Kompozit lamina, porselen lamina, diş beyazlatma tedavisi, diş eti düzeltme ve porselen venner uygulaması estetik Bursa diş poliklinikler tarafından sunulan hizmetler arasında yer alır.

Pedodonti:0-15 yaş gurubu çocuklarda ağız ve diş sağlığı tedavisi ile ilgilenen alandır. Bursa çocuk diş doktoru erken dönemlerde ortaya çıkan diş çürükleri ve ağız sağlığı gibi sorunlar çocuklarda beslenmede ve konuşmalarında olumsuz etki yaratacağı uyarılarında bulunmaktadırlar. Bu durumları yaşamamak için Turkuaz Dent sayfasından detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

İlgili Yazılar