© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Uzmanlardan Mutlu ve Sağlıklı Bir Yaşam İçin Altı Öneri
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Uzmanlardan Mutlu ve Sağlıklı Bir Yaşam İçin Altı Öneri

Uzmanlardan Mutlu ve Sağlıklı Bir Yaşam İçin Altı Öneri

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
21 0

1. Akşam Yemeği Sonrası Yürüyüşe Çıkın

Akşam yürüyüşü, sadece havanın tadını çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda sağlığınıza da katkı sağlar. Yavaş bir yürüyüşün kan şekeri seviyesini düşürmeye yardımcı olduğu yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır. Ayrıca her gün doğada vakit geçirmenin kan basıncınızı kontrol altında tutabileceği ortaya konmuştur.

2. Telefonunuzu Başka Bir Odada Şarj Edin

Telefonunuzu yatak odasından uzak tutmak, uyku kalitenizi artırabilir. Uzmanlar, ekranları kapatıp yatağınızdan uzak tutmanızı ve eski tarz alarm saatleri kullanmanızı öneriyor.

3. Sıcak Bir Banyo Yapın

Akşamları banyo yapmanın, mutluluk için gerçekten faydalı olduğu belirtiliyor. Banyo yapmanın, ruh halini iyileştirdiği, uykusuzluğu azalttığı ve kardiyovasküler sistemi güçlendirdiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

4. Kendinizle İlgilenin

Vücut taramaları, akşamları kendinizle görüşmenin bir yoludur. Vücudunuzun her bir kısmına dikkat ederek farkındalığınızı artırabilir ve stresinizi azaltabilirsiniz.

5. Başardığınız Her Şeyi Düşünün

Gününüzü derinlemesine düşünmek, mutlu bir şekilde uykuya dalmanın harika bir yoludur. Yapılan işler, atılan adımlar not edilerek, olumlu bir uyanma için zemin hazırlanabilir.

6. Neye Minnettar Olduğunuzu Yazın

Her günün sonunda minnettar olduğunuz üç şeyi yazmak, refahınızda önemli iyileşmelere yol açabilir. Minnettarlık duygusu, stresi azaltır ve hayata daha olumlu bakmanızı sağlar.

İlgili Yazılar