© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

25 Yaşındaki İşletmeci, Yeni Bir Pizza Lezzeti Yarattı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. 25 Yaşındaki İşletmeci, Yeni Bir Pizza Lezzeti Yarattı

25 Yaşındaki İşletmeci, Yeni Bir Pizza Lezzeti Yarattı

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
20 0

Enes Akpunar, Geleneksel İçecek ve Yöresel Ürünle Harika Bir Tat Birleştirdi

Genç işletmeci Enes Akpunar, müşterilerine farklı malzemelerle hazırladığı pizzaların yanına yeni bir lezzet ekledi. Üzüm suyundan elde edilen şıranın beyaz toprakla mayalandırılıp kazanda unla kaynatılmasıyla elde edilen bulamaca, ipe dizilen ceviz içlerinin batırılması ve güneşte kurutulmasıyla hazırlanan orcik ile pizza yapmaya karar verdi.

Orcikli Pizza, Müşterilerinden Tam Not Aldı

İtalyan Mozzarella peyniri ile dilimlenen orcikleri pizza hamurunun üzerine yerleştiren Akpunar, taş fırında pişirerek kıyılmış Antep fıstığı ile süsleyerek sunuyor. Yaklaşık 10 yıldır pizza sektöründe olan Akpunar, kendi iş yerinde dört yıldır hizmet veriyor.

Enes Akpunar şunları dile getirdi: “Bazı restoranlarda kendine özgü lezzetleri gördükten sonra iş yerimizde de farklı bir tat yaratmak istedim. Müşterilerimiz orcikli pizzayı çok beğendi. Bazıları ana yemek olarak tercih ederken bazıları ise tatlı niyetine tüketiyor.”

Müşterilerden Tam Not Alan Tat

Müşterilerinden Metehan Apaydın, arkadaşının önerisi üzerine denediği orcikli pizzayı çok sevdiğini belirterek, “Efsane bir tat olmuş. Orcik zaten ilimizin yöresel ürünü. Orcik ve Mozzarella peynirinin birleşiminden çok güzel bir lezzet ortaya çıkmış” dedi.

İlgili Yazılar