© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Alper Gezeravcı, 19 Mayıs'ı Uzaydan Kutladı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Alper Gezeravcı, 19 Mayıs’ı Uzaydan Kutladı

Alper Gezeravcı, 19 Mayıs’ı Uzaydan Kutladı

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
23 0

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda Türk Bayrağı ile 19 Mayıs coşkusunu paylaştı!

Alper Gezeravcı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda duygusal bir paylaşımda bulundu. İstanbul Teknik Üniversitesi Uzay Mühendisliği bölümü mezunu Gezeravcı, Uluslararası Uzay Üssü’nde çektiği Türk bayrağıyla poz verdiği fotoğrafları Instagram hesabından takipçileriyle paylaştı.

Millî Mücadele Kahramanlarına Minnet

Gezeravcı yaptığı paylaşımda, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun. Bugün yalnızca gençlerimize armağan edilen bir bayram değildir, aynı zamanda şanlı tarihimizi bir kez daha hatırlama günüdür.” ifadelerine yer verdi. Ayrıca, “Bu vesileyle Başkomutan’ımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Millî Mücadele kahramanlarımızı, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyorum.” sözleriyle de duygularını dile getirdi.

Uzay Görevi ve TUA Yönetim Kurulu Üyeliği

Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda 18 gün boyunca kalarak 13 deney gerçekleştirmişti. 9 Şubat’ta Dünya’ya dönen Gezeravcı, Türkiye Uzay Ajansı (TUA) Yönetim Kurulu üyeliğine atanmıştı. Uzay çalışmalarındaki başarısı ve vatan sevgisiyle dikkat çeken Gezeravcı, Türkiye’nin uzay alanındaki gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor.

İlgili Yazılar