© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Nadejda Aksüt: Moldovalı Muhtar Adayı Türkiye'de İlgi Odağı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Nadejda Aksüt: Moldovalı Muhtar Adayı Türkiye’de İlgi Odağı

Nadejda Aksüt: Moldovalı Muhtar Adayı Türkiye’de İlgi Odağı

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
19 0

Moldovalı Öğretmen Türkiye’de Muhtar Adayı

Nadejda Aksüt, 57 yaşında, Moldova’da ilkokul öğretmeni olarak görev yapıyordu. 1995 yılında Türkiye’ye gelerek Bartın’ın Akbaş köyüne yerleşti. Türkiye vatandaşı olan Aksüt, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde 200 hane ve 612 seçmenin bulunduğu köye muhtar adayı oldu.

Destekçilerinden Cesaret Alan Nadejda Aksüt

2 çocuk annesi Nadejda Aksüt, diğer adayla yarıştığı muhtarlık seçimleri öncesi köy sakinlerini ziyaret ederek yapmayı planladığı çalışmaları anlatıp destek istiyor. Aksüt, köyde büyük ilgi gördüğünü ve destek aldığını belirtiyor. Köy halkı, Aksüt’e “Geç bile kaldın” diyerek desteklerini gösteriyor. Aksüt, “Neredeydin bu zamana kadar, şimdiye kadar neden çıkmadın?” diyenlerle karşılaşıyor ancak kendisine güvenen köylülerin desteğiyle başarılı olacağına inanıyor.

Eşinden ve Köylülerden Destek Alan Aday

Adayın eşi Abdullah Aksüt de eşini desteklediğini ve kazanacağına inandığını vurguluyor. Köy halkından Nuri Aksoy ise Nadejda Aksüt’e sonsuz destek verdiklerini ve başarılı olacaklarına inandıklarını ifade ediyor. Moldovalı köy muhtar adayı, vatandaşlara hizmet etmek için yola çıktığını ve köyünü en iyi şekilde temsil edeceğine olan inancını dile getiriyor.

İlgili Yazılar