© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Lösemiyi Yenen Genç Kızın İnanılmaz Hikayesi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Lösemiyi Yenen Genç Kızın İnanılmaz Hikayesi

Lösemiyi Yenen Genç Kızın İnanılmaz Hikayesi

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
16 0

Elif Naz Holoğlu’nun Mücadelesi

İzmir’de annesi Esra Öncüler ve anneannesi Aynur Öncüler ile yaşayan Elif Naz Holoğlu, 6 yaşındayken lösemi teşhisi konuldu. İlik bulunamaması nedeniyle uzun bir kemoterapi ve ışın tedavisi süreci geçiren Elif Naz’ın mücadelesi 7 yıl boyunca devam etti.

Okula Geç Başlayan Kızın Başarısı

13 yaşındayken lösemiyi yenen Elif Naz, hastalık ve tedavi süreci nedeniyle okula gidemediği için özel izinle ilkokul diploması aldı. Kendi çabalarıyla okuma-yazma öğrenen genç kız, ortaokula başladı ve Adalet Lisesi’ni kazandı. Üniversite sınavlarına da kendi imkanlarıyla hazırlanarak Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu Sosyal Güvenlik Bölümü’nde son sınıf öğrencisi oldu.

Umudu ve Başarısıyla Örnek Olan Genç Kız

Proje kapsamında lösemiyle mücadelesini ve ilik bağışının önemini vurgulayan Elif Naz Holoğlu, üniversite kürsüsünde duygusal bir sunum yaptı. “Bu kız okuyamaz” denildiği bir dönemde kendi başarısıyla göz dolduran genç kız, arkadaşlarının karşısına kendi hayat hikayesiyle çıktı.

Elif Naz Holoğlu, “Lösemi değil, umutsuzluk öldürür” diyerek insanların yaşama umudunu hiçbir zaman kaybetmemeleri gerektiğini vurguladı. LÖSEV’in gönüllü elçisi olan genç kız, neşeyi ve umudu kaybetmemenin önemine dikkat çekti.

İlgili Yazılar