© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

İki Çocuk Annesi Demet Bedir, Köye Dönerek Geçimini Koyun Yetiştiriciliğiyle Sağlıyor
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. İki Çocuk Annesi Demet Bedir, Köye Dönerek Geçimini Koyun Yetiştiriciliğiyle Sağlıyor

İki Çocuk Annesi Demet Bedir, Köye Dönerek Geçimini Koyun Yetiştiriciliğiyle Sağlıyor

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
17 0

Geçim Sıkıntısını Köyde Koyun Yetiştiriciliği ile Aşan Demet Bedir’in Hikayesi

Eşinin işi sebebiyle 2014 yılında Tekirdağ’ın Çorlu ilçesine yerleşen 45 yaşındaki iki çocuk annesi Demet Bedir ve ailesi, tek maaşla geçim sıkıntısı çekti.

Köye Dönüş ve Koyun Yetiştiriciliği

2022 yılında Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ‘Köyümde yaşamak için bir sürü nedenim var’ projesine başvuran Demet Bedir, 100 koyun desteği alarak ailesiyle memleketi Erzurum’un Oltu ilçesine bağlı Yarbaşı köyüne geri döndü.

Eşiyle birlikte 2 bin rakımdaki köylerinde koyunları otlatarak bakımlarını yapan Bedir, hayvan sayısını 2 yılda 500’e çıkararak sürü sahibi oldu.

Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği ve Geçim Sağlama

Köydeki hayatlarından çok 1xbet giriş mutlu olduklarını belirten Demet Bedir, büyükşehirlerde yaşamakta zorlananların köylerine dönmesi gerektiğini vurgulayarak, “Biz geçimimizi çok güzel sağlıyoruz” dedi.

Bedir, evlerine dönüp koyun yetiştiriciliği yapmalarının kendilerine maddi ve manevi olarak rahatlama sağladığını belirterek, “Kuzuları satıp elde ettiğimiz gelirle daha güzel ve rahat yaşıyoruz. 100 koyunla başladığımız işten geçen yıl ve bu sene 500 hayvana ulaştık” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar