© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Nisan Vadeli Endeks Kontratı Dalgalı Seyir İzliyor
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Nisan Vadeli Endeks Kontratı Dalgalı Seyir İzliyor

Nisan Vadeli Endeks Kontratı Dalgalı Seyir İzliyor

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
21 0

Endeks Kontratı Önceki Kapanışın Altında İşlem Görüyor

Nisan vadeli endeks kontratı, açılış seansında önceki normal seans kapanışının hemen altında 10.016,75 seviyesinden işlem gördü. Dün, dalgalı bir seyir izleyen endeks kontratı, normal seansı önceki kapanışının yüzde 0,8 altında 10.019,00 puandan tamamladı. Akşam seansında ise düşüş eğilimi sürerek 10.016,50 puana indi.

Analistlerin Değerlendirmesi

Analistler, küresel pay piyasalarında, haftanın geri kalanında açıklanacak veriler ve önemli merkez bankalarının gelecek dönem politikalarına yönelik belirsizliklerin risk iştahını törpülediğini ifade etti. Fed’in bu yıl başlaması beklenen faiz indirimlerinin zamanı ve hızına ilişkin belirsizlik devam ederken, ABD Merkez Bankası yetkililerinin temkinli tonu pay piyasalarında satış baskısının artmasına neden oldu.

Veri ve Gelişmelerin Etkisi

Bugün yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ise Almanya’da Gfk tüketici güven endeksi, ABD’de dayanıklı mal siparişleri, konut fiyat endeksi, tüketici güven endeksi ve Richmond Fed Sanayi Endeksi verilerinin takip edileceğini belirten analistler, teknik açıdan endeks kontratında 10.000 ve 9.900 seviyelerinin destek, 10.100 ve 10.200 puanın ise direnç konumunda olduğunu kaydetti.

İlgili Yazılar