© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

YÖK, Türkiye-Azerbaycan Üniversitesi Kurulumunu Duyurdu
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. YÖK, Türkiye-Azerbaycan Üniversitesi Kurulumunu Duyurdu

YÖK, Türkiye-Azerbaycan Üniversitesi Kurulumunu Duyurdu

haberler haberler - - 1 dk okuma süresi
37 0

Türkiye ve Azerbaycan Arasında Ortak Üniversite Kurulacak

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’in liderliğinde Bakü’de ortak üniversite kurulması için çalışmalar tamamlandı.

Türkiye-Azerbaycan Üniversitesi’nin Açılışı Yakında

Türkiye ve Azerbaycan arasındaki bilimsel ve teknolojik işbirliğini artıracak olan Türkiye-Azerbaycan Üniversitesi, Bakü’de kurulacak. YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ile Azerbaycan Bilim ve Eğitim Bakanı Emin Emrullayev tarafından imzalanan mutabakat zaptı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen bir törenle duyuruldu.

Önemli Alanlarda Eğitim Verilecek

Türkiye-Azerbaycan Üniversitesi, başta sağlık, mühendislik ve bilişim alanlarında Türk yükseköğretim deneyimini Azerbaycan’a taşıyacak. Bu yıl faaliyete geçecek olan üniversitede, her iki ülkenin bilimsel araştırma kapasiteleri bir araya getirilerek nitelikli insan gücü yetiştirilmesi hedefleniyor.

YÖK Başkanı Özvar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye-Azerbaycan Üniversitesi’nin uluslararası öğrencilere hitap eden yeni bir yükseköğretim modeli olacağını ve ülkeye ve bilim dünyasına hayırlı olmasını diledi.

İlgili Yazılar