© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Sezemin: Akkuyu Nükleer Güç Santrali Projeleri Takvime Uygun İlerliyor
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Sezemin: Akkuyu Nükleer Güç Santrali Projeleri Takvime Uygun İlerliyor

Sezemin: Akkuyu Nükleer Güç Santrali Projeleri Takvime Uygun İlerliyor

haberler haberler - - 1 dk okuma süresi
23 0

Sezemin’in Açıklamaları

Silifke İlçesi’nde Bir Etkinlik Sonrası: Sezemin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Akkuyu Nükleer Güç Santrali’ndeki bütün çalışmaların onaylanmış proje takvimine göre ilerlediğini belirtti.

Birinci Ünitede Ana İnşaat Çalışmaları Tamam: Sezemin, birinci ünitede ana inşaat çalışmalarının tamamlandığını ve reaktör koruma kabı içerisindeki özel çelik halatların germe operasyonunu gerçekleştirdiklerini söyledi.

Reaktör Binasında Yakıt Yükleme Makinesi Montajı: Sezemin, reaktör binasında yakıt yükleme makinesinin montajının tamamlanmak üzere olduğunu ve nükleer yakıtı reaktörden bekletme havuzuna yerleştireceğini vurguladı.

Diğer Nükleer Santral Tesislerinde Çalışmalar: Sezemin, Akkuyu NGS dışındaki diğer nükleer santral tesislerinde de çalışmaların aktif bir şekilde devam ettiğini ve bazı tesislerde son aşamalara gelindiğini belirtti.

Denetimler ve Testler: Sezemin, Akkuyu NGS’deki tüm çalışmaların Nükleer Düzenleme Kurumu ve diğer bağımsız kuruluşlar tarafından sıkı bir şekilde denetlendiğini ve ekipmanların başlatma, ayarlama çalışmaları ile testlerinin yapıldığını ifade etti.

İlgili Yazılar