© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

YKS Sınavında Sınava Götürülebilecek Araç ve Gereçler
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. YKS Sınavında Sınava Götürülebilecek Araç ve Gereçler

YKS Sınavında Sınava Götürülebilecek Araç ve Gereçler

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
22 0

Öğrencilerin Sınava Alınabilmesi İçin Gereken Belgeler

Lise mezunu ve lisede mezuna durumunda olan öğrencilerin YKS’ye katılabilmeleri için sınav günü geçerli kimlik belgesi ve fotoğraflı, onaylı sınav giriş belgesi yanlarında bulunmalıdır. Bu belgeler olmadan sınava giriş izni verilmeyecektir.

YKS Sınavında Verilecek Kalem ve Silgi

YKS sınav oturumlarına katılacak tüm adaylara **kalem, silgi ve kalemtıraş** ÖSYM tarafından sağlanacaktır. Adaylar sınav binalarına sadece bu gereçleri ve belgeleri yanlarında bulundurmalıdır.

Yanınıza Alabileceğiniz Eşyalar

Adaylar sınav salonlarına **bandajı çıkarılmış şeffaf pet şişe içerisinde su** getirebilirler. Sınav binalarında **şeker, peçete ve duvar saati** de sağlanacaktır. Ancak, adaylar sınav binalarına çanta, cep telefonu, saat, elektronik cihazlar, takılar, müsvedde kâğıdı, ders notları gibi eşyaları sokamazlar. Ayrıca, kutu veya şişe içerisinde ilaç getirmek de kesinlikle yasaktır.

Yasaklı Eşyalar

Sınav salonlarına sokulması yasak olan eşyalar arasında cep bilgisayarı, sözlük işlevi olan elektronik cihazlar, bilgisayar özellikli aletler, delici ve kesici aletler, yiyecek içecekler ve ilaçlar bulunmaktadır. Adaylar sadece belirtilen araç ve gereçleri sınava götürebilirler.

İlgili Yazılar