© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Orhan İlimdaroğlu Filmleri
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Orhan İlimdaroğlu Filmleri

Orhan İlimdaroğlu Filmleri

Guid3rs Blog Guid3rs Blog - - 2 dk okuma süresi
164 0

 

Azerbaycan’da dünyaya gelen Orhan İlimdaroğlu babasının Türkiye’ye göç etmesinden dolayı küçük yaşlarından itibaren Bursa şehrinde yaşamaya başlamıştır. Orhan İlimdaroğlu kimdir? Babasının bir fotoğraf sanatçısı olması ve fotoğrafçılık üzerine bir dükkân açmasından dolayı küçük yaşlardan itibaren fotoğraf sanatıyla ilgili çalışmalar yapmaya başladı.

Orhan İlimdaroğlu fotoğraf makinesiyle çekimler ve fotoğraf dublajı gibi işler yaparak fotoğraf sanatıyla alakalı tecrübe kazanmıştır.

Orhan İlimdaroğlu sonraki zamanlarda sinema sanatına da ilgi duymaya başlamış olup film çekme anlamında babasının sanatsal çevresinden dolayı bazı film setlerinde asistanlık yaparak sinema sanatının tozunu yutmaya başlamıştır.

Ortaokul yıllarından sonra Orhan İlimdaroğlu Bursa Anadolu İletişim Meslek Lisesinde Radyo Televizyon Programcılığı bölümünü okudu. Üniversitede sinema alanında eğitim almak isteyen Orhan İlimdaroğlu üniversite sınavında başarılı bir performans göstererek İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon bölümünü kazandı.

Üniversitede öğrencilik yıllarında kısa film çalışmaları yapan Orhan İlimdaroğlu 2013 yılında ilk kısa filmi Umut’u çekmiştir. Daha sonra 2013 yılında Köy Kahvesi, Dönüş, Uzun Bir Hikâye kısa filmlerini çekti.

Kısa film çekimlerinde yönetmenlik anlamında tecrübe kazanan Orhan İlimdaroğlu 2016 yılına gelindiğinde ilk uzun metrajlı yönetmenlik deneyimini yaşamıştır. Bursa şehrinde Ahıska Türklerin hayatının anlatıldığı Uzun Yol filminin yönetmenliğini yapan Orhan İlimdaroğlu reklamcılık, fotoğrafçılık, sinema alanında eğitimsel ve ortaya koyduğu işlerde edindiği tecrübelerden dolayı birçok kuruma dersler vermektedir.

Orhan İlimdaroğlu’nun günlük hayatından haberdar olmak istiyorsanız sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Twitter: https://twitter.com/oilimdaroglu

Facebook: https://www.facebook.com/oilimdaroglu/

 

 

İlgili Yazılar