© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine Toplantısı Açıklamaları
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine Toplantısı Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine Toplantısı Açıklamaları

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
18 0

Diplomatik Temsilcilikler ve Dış Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Türkiye’nin yurt içinde ve yurt dışında yürüttüğü çalışmalara değindi. Ülkenin diplomatik temsilciliklerinin sayısını 44’e çıkarmanın önemine vurgu yaptı. Tanzanya gibi ülkelerle olan ticaret ve yatırım ilişkilerinin gelişmesinden memnuniyet duyduğunu belirtti.

Afrika ile İlişkiler ve Yatırımlar

Erdoğan, Türkiye’nin Afrika kıtasındaki varlığını ve etkisini artırmaya yönelik çabalarını vurguladı. Afrika’da Türk firmalarının üstlendiği projelerin ekonomik önemine dikkat çekti. Ülkemizin Afrika’daki kardeşlerine en güçlü desteği veren ülke olduğunu ifade etti.

Ulusal ve Uluslararası İlişkiler

Cumhurbaşkanı, uluslararası öğrencilerin Türkiye’de eğitim görmesinin ülke ekonomisine olan katkısına dikkat çekti. Ayrıca, Türkiye’nin siyasi ve ekonomik ilişkilerini geliştirmek için Almanya ve AB ülkeleriyle yaptığı görüşmelere değindi. Ayrıca, Hamas’ın ateşkesi kabul etmesinden memnuniyet duyduğunu belirtti.

Doğal Afetler ve İş Güvenliği

Erdoğan, sel ve taşkın risklerine karşı alınan tedbirleri aktardı ve iş güvenliği konusundaki hassasiyeti vurguladı. Son dönemde yaşanan iş kazalarına ve facialara dikkat çekerek, bu tür olayların tekrarlanmaması için herkesin sorumluluk alması gerektiğini belirtti.

İlgili Yazılar