© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Eureka’dan yeni single “Gitme Daha Erken” 26 Mayıs’da tüm platformlarda yayında olacak!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Eureka’dan yeni single “Gitme Daha Erken” 26 Mayıs’da tüm platformlarda yayında olacak!

Eureka’dan yeni single “Gitme Daha Erken” 26 Mayıs’da tüm platformlarda yayında olacak!

Basin Bülteni Basin Bülteni - - 3 dk okuma süresi
140 0

 

Eureka’nın emo trap altyapılı yeni çalışması “Gitme Daha Erken” romantik, iddiali sözleri ve altyapısıyla 26 Mayıs’da dinleyenlerin beğenisine sunulacak.

Eureka’nın instagram sayfasında paylaştığı kesit dinleyicileri tarafından beğeniyle karşılandı. https://www.instagram.com/eureka_tr

Yeni single; müzik videosu ile beraber 26 Mayıs’da beğeniye sunulacak. “Gitme Daha Erken” Eureka’nın ilk müzik videosu olma özelliğini taşıyacak

Şarkının altyapısı, sözleri ve aranjesi Eureka, artwork ve video yönetmenliği Thefivedollashake (İrem Comart), Mix – Master işlemleri ise David More tarafından hazırlanmış.

Eureka yeni parçası “Gitme Daha Erken” Bemolship Music etiketi ile 26 Mayıs 2023 tarihinde tüm platformlarda yayında olacak!

Eureka (Efe Can Doğan) Kimdir? Eureka anlamı nedir?

1 Eylül 1993 yılında dünyaya gelen Eureka’nın gerçek adı Efe Can Doğan’dır. Hip Hop kültürüne daha ilkokul yıllarında graffiti ile ilk adımını attı. Graffiti serüveni senelerce bu kültürün içerisinde yer almasını sağladı.2011 senesinde Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümünde sanat eğitimine başladı. Burada aldığı “ home recording “ dersi müziğe olan ilgisini açığa çıkardı. İlk başlarda sadece prodüksiyona yönelsede, sonralarında şiir ve söz yazarlığına olan ilgisi onu kendi şarkılarını yaratma isteğini tetikledi. Müzik onun için yaşamla kendi arasındaki bir bağa dönüştü ve içinden geldiği gibi eserlerini yayınlayabileceği “ Eureka “ ismini ortaya çıkardı. Eureka! (buldum). Eureka 2021 yılının sonlarından beri toplam 17 single yayınlamış ve 70’den fazla şarkının prodüktörlüğünü üstlenmiştir.Eureka’nın kendine ait 2 şiir kitabı bulunmaktadır. Yaşamına ve sanat hayatına doğup büyüdüğü İzmir’de devam etmektedir. İzmir menşeili Bemolship Music bünyesinde yapımcı, prodüktör ve sanatçı olarak çalışmaktadır.Eureka şarkılarında genellikle teenage bakış açısı taşır ve dinleyici olarak genç kitleyi hedefler. Yaşadığı kimlik bunalımlarını, aşk acılarını, dolu, duygulu ve coşkulu ruh hallerini, içinde; dışavurmak istediği tüm duyguları söz, yorum ve altyapılarla öne çıkarmaya çalışır.

Eureka’nın işlerine göz atabileceğiniz platformlar;

Eureka Youtube: https://www.youtube.com/@eureka_

Eureka Spotify: https://open.spotify.com/artist/5xuVdgzOjhot2QCVHezfzF?si=FtYOLNebQoSY8X2joCNGuA

İlgili Yazılar