© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

SpaceVIP ve Michelin Yıldızlı Şef Uzayda Akşam Yemeği Deneyimine Hazırlanıyor
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. SpaceVIP ve Michelin Yıldızlı Şef Uzayda Akşam Yemeği Deneyimine Hazırlanıyor

SpaceVIP ve Michelin Yıldızlı Şef Uzayda Akşam Yemeği Deneyimine Hazırlanıyor

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
46 0

SpaceVIP, Uzayda Akşam Yemeği Deneyimi Sunuyor

Uzay turizmi şirketlerinden SpaceVIP, Michelin yıldızlı şef Rammus Munk ile iş birliği yaparak uzayda akşam yemeği deneyimine hazırlanıyor. Bilet başına 495 bin dolar ödeyen altı kişi, dünya atmosferinin sınırında altı saatlik bir yolculuğa çıkacak.

Yemek Geliri Uzay Ödülü Vakfı’na Aktarılacak

Elde edilen tüm gelirler bilim ve teknolojide cinsiyet eşitliğini destekleyen Uzay Ödülü Vakfı’na bağışlanacak. Bu özel akşam yemeği, uzay okuryazarlığını teşvik etmek amacıyla düzenlenen bir dizi keşif gezisinin ilkidir.

Uzayda Akşam Yemeği Deneyimi

Misafirler, Florida’daki Kennedy Uzay Merkezi’nden 2025’in sonlarında yola çıkacak ve dünyanın ilk karbon nötr uzay gemisi olan Space Perspective’in Uzay Gemisi “Neptün”de Michelin yıldızlı şefin özel yemeğini deneyimleyecekler. Uzay gemisi “Neptün”, SpaceBalloon tarafından yavaşça hareket ettirilen basınçlı bir kapsül.

Canlı Yayın ve İletişim

Akşam yemeği, uzay aracında Wi-Fi erişimine sahip olan misafirler tarafından canlı yayınlanabilecek. Ayrıca, uçuşları sırasında Dünya’daki sevdikleriyle iletişim kurabilecekler ve güneşin doğuşunu izleme fırsatı yakalayacaklar.

Uzaydan İlham Alan Yemekler

Michelin yıldızlı şef Rasmus, uzay araştırmalarının insanlık tarihindeki rolünden ilham alarak yaratıcı yemekler sunacak. Menü detayları, gezi planının son aşamalarında açıklanacak.

Şef Rasmus’un Kopenhag merkezli restoranı Alchemist, 2020’den bu yana iki Michelin yıldızına sahip olmanın yanı sıra “Dünyanın En İyi 50 Restoranı” listesinde 5. sırada yer almaktadır.

İlgili Yazılar