© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Hazar Karabağ Kimdir?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Hazar Karabağ Kimdir?

Hazar Karabağ Kimdir?

Guid3rs Blog Guid3rs Blog - - 4 dk okuma süresi
403 0

 

Dr.Eczacı olan Hazar Karabağ, her iki unvanı da taşımaktadır. Bu alanda profesyonel bir iş yapan Hazar Karabağ, son dönemlerin merak edilen isimlerinden biri haline gelmiştir. 1993 yılında dünyaya gelen Hazar Karabağ, aslen baba tarafından İran Türküdür. Ünlü iran halılarının ticareti ve başka alanlarda ticaret ile uğraşan Hüseyin Karabağ ve Pervane Karabağ’ın oğlu Hazar ailedeki ilk sağlıkçıdır. Ailesi onun her zaman sağlık ile ilgili olmasını ve ileride sağlık sektörüne hizmet etmesini istemiştir.

Yaşamı boyunca insanlara hizmet etmeyi amaç edinen Karabağ, bu hususta eğitimler alarak Eczacı olmuştur. Eğitimini eczacılık üzerine alan bu isim, kendi eczanesini açarak hizmetine devam etmektedir.

Hazar Karabağ Eğitim Hayatı

2011 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık fakültesine girmiştir. Okuldan mezun olduktan sonra farmakovijilans üzerinde çalışmaya başlamıştır. Daha sonra farmakovijilans uzmanı olarak çalışmaya devam etmiştir. Bu hususta çalışmaya devam ederken kendini geliştirmeyi sürdüren Karabağ, Ankara Üniversitesi’nde biyokimya ana bilim dalında doktora (PhD) yapmaya başlamıştır.

Şu anda ise doktora tezi için bir etken maddenin prostat kanseri üzerinde olan etkilerini araştırmaya başlamıştır. Bu araştırmaları sayesinde insanlığa katkıları olacak bilgilere ulaşmak istemiştir. Hazar Karabağ, bir eczacı olmakla sınırlı kalmayıp, her zaman çalışmaya devam etmiştir. Bu çalışmalarıyla sağlık sektörüne önemli katkılar yapmıştır.
Hazar karabağ pandemi döneminde de sağlık ile ilgili sosyal medyada da birçok faydalı bilgiler paylaşmış ve salgına karşı herkesi bilgilendirmiştir. Karabağ pandemi döneminde kendisine sorulan tüm soruları yanıtlamış ve çeşitli sosyal medya platformlarda sağlık açısından herkese yardım etmiştir
.
Hazar Karabağ, sadece çalışmalarıyla değil aynı zamanda kişiliği ile de tanınan bir isim olmuştur. Başarılı eczacı, kendi sınırlarını aşarak büyük çalışmalara imzasını atmıştır.
Hazar Karabağ, eğitime ve araştırmaya önem veren bir isimdir. Bu nedenle araştırmalarının peşini hiçbir zaman bırakmamıştır. Bir eczacı olmaktan çok daha fazlası olan Karabağ, mesleğini yerine getirirken araştırma çalışmalarına da hız kesmeden devam etmektedir. Hazar Karabağ’ın araştırmaları, son dönemlerde oldukça fazla konuşulan konular arasındadır.
Ayrıca Karabağın ilerideki ilaç sektöründeki hedeflerinin neler olduğu çok merak edilmektedir.

Hazar Karabağ Sevdiği Aktiviteler

Hazar Karabağ, sağlık alanında çalışmalar yaparken aynı zamanda sosyal medyadaki paylaşımlarından da belli olduğu gibi kendine de zaman ayıran bir eczacıdır. Hazar Karabağ, sporu çok seviyor ve Bu yüzden düzenli bir şekilde spor yapmaktan asla geri durmuyor.
Özellikle de tenise karşı ayrı bir sempati duyan Karabağ, bu spora olan tutkunluğunun çocukluktan beri süregeldiğini dile getiriyor. Her hafta tenis oynamayı rutin haline getirmiştir.
Sporun insan yaşamındaki yerine dikkat çeken Karabağ, insanları her zaman spor yapmaya davet ediyor. Birçok spor dalına ve özellikle Tenise olan tutkunluğu, Karabağ’ı her zaman farklı bir eczacı olarak göstermiştir.

İlgili Yazılar