© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Dünyanın gözü bu fuarda
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Dünyanın gözü bu fuarda

Dünyanın gözü bu fuarda

Basin Bülteni Basin Bülteni - - 5 dk okuma süresi
261 0

IF Wedding Fashion İzmir – Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı 22-25 Kasım 2022 tarihlerinde fuarizmir’de 16. kez kapılarını açıyor. Sektörün büyük ilgi gösterdiği, ticari anlaşmaları, moda ve tasarıma yön veren etkinlikleri, birbirinden ünlü isimlerin katılımıyla üç gün süren defileleri ile IF Wedding Fashion İzmir, gelinlik, damatlık, abiye sektörünün dünyaya açılan kapısı olmaya devam edecek.

 

Modanın ve gelinliğin başkenti İzmir’de, Avrupa’nın en büyük moda fuarlarından biri olan IF Wedding Fashion İzmir bu yıl 16. kez dünyanın dört bir yanından katılımcı ve ziyaretçileriyle kapılarını açacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ tarafından Ege Giyim Sanayicileri Derneği partnerliğinde düzenlenen IF Wedding Fashion İzmir – Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, sektör temsilcilerinin yoğun ilgisi nedeniyle bu yıl daha da büyüdü. Geçen yıla oranla katılımcı sayısı artan ve yüzölçümü olarak da yaklaşık yüzde 30 büyüyen IF Wedding Fashion İzmir, fuarizmir’de toplam 50 bin metrekare alana sahip A ve B hollerinde 22-25 Kasım 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu sezon satış adedi, ciro ve ihracatta pandemi öncesi rakamlarını yakalayan sektörün yoğun ilgisi nedeniyle fuar tamamen dolarken yurt içi ve dışından alım heyeti organizasyonlarına da yoğun ilgi var. IF Wedding, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da hem İzmir hem de ülke üretimine, ekonomisine ve ihracatına büyük katkı sağlayacak.

 

Türkiye ve 10 ülkeden 222 katılımcı

Bu yıl Türkiye’nin farklı şehirlerinden ve Amerika, Almanya, Kanada, Hong Kong gibi ülkelerin de arasında bulunduğu 10 ülkeden abiye giyim, gelinlik, damatlık, aksesuar ve çocuk giyim ürün gruplarında faaliyet gösteren toplam 222 katılımcı fuarda yer alıyor. Fuarın, binlerce yerli profesyonel ziyaretçinin yanı sıra dünyanın dört bir yanındaki 100’ü aşkın ülkeden 3 bine yakın yabancı ziyaretçiye de ev sahipliği yapması bekleniyor. Yoğun katılımcı ilgisi nedeniyle fuarın gelecek yıl 3 holde yapılması da planlanıyor.

 

18 defile gerçekleştirilecek

Moda ve tasarımın birleşimi IF Wedding Fashion İzmir, sektörün önde gelen profesyonellerine 16. kez fırsatlar sunmaya devam edecek. 2023 yılı koleksiyonlarının ilk kez sergileneceği IF Wedding Fashion İzmir, bu yıl da birbirinden değerli mankenlerin eşliğinde, ünlü markaların ve genç yeteneklerin tasarımlarının yer alacağı ışıltılı podyumlarıyla göz kamaştıracak. Fuar kapsamında üç günde 18 defile gerçekleştirilecek. Fuara katılan tasarımcılar, kendileri için özel olarak oluşturulan alanda, gelinlik ve abiye koleksiyonlarını sergileyecek. Tasarımcı adaylarına, profesyonel hayatlarındaki ilk defilelerini sergileme olanağı tanıyan Gelinlik Tasarım Yarışması’nda geçen yıl ödül kazanan Hasancan Meşelik’in “Performans Defilesi” de modacı, katılımcı ve ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

 

Gelinlik Tasarım Yarışması’nda kazanlar belli oluyor

Fuar kapsamında gerçekleşen 13. Gelinlik Tasarım Yarışması’nda finale kalan 15 isimden ödül kazananlar da açılış günü düzenlenecek gala defilesinde belli olacak.  Bu yıl, geleneksel modanın izlerini taşıyan yeniçağın tasarımlarını ortaya çıkarmak amacıyla “Modaverse” temasıyla yapılan yarışmada derece alanlar, sektöre sağlam adımlarla giriş yapmanın yanı sıra özel ödüller de kazanacak.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ tarafından Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) partnerliğinde düzenlenen IF Wedding Fashion İzmir; T.C. Ticaret Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), İzmir Ticaret Odası (İZTO), Ege İhracatçı Birlikleri (EİB), Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), İzmir Ticaret Borsası (İTB), İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği (İEOSB), Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (MHGF), Mimar Kemalettin Moda Merkezi Derneği, Moda Tekstil Konfeksiyoncular Sanayici İşadamları Derneği (MTK), İzmir Terziler ve Konfeksiyoncular Odası (İZTERKON), İzmir Moda Tasarımcıları Derneği  (İMOD) destekleriyle gerçekleştiriliyor.

 

İlgili Yazılar