© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Avukat Alperen Cihan Çetinkaya Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? İnstagram Hesabı Var Mı?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Avukat Alperen Cihan Çetinkaya Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? İnstagram Hesabı Var Mı?

Avukat Alperen Cihan Çetinkaya Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? İnstagram Hesabı Var Mı?

Guid3rs Blog Guid3rs Blog - - 3 dk okuma süresi
360 0

İzmir cemiyet hayatının önde gelen isimlerinden olan İzmir Barosu’na kayıtlı Avukat Alperen Cihan Çetinkaya, her Pazartesi CNN Türk’te yayınlanan İşin Uzmanı programında hukuki konularda yayın yapacak.

Başta İvana Sert olmak üzere birçok ünlü kişinin avukatlığını da yapan Avukat Alperen Cihan Çetinkaya, CNN Türk’te yayınlanan İşin Uzmanı isimli televizyon programında yayın yapmaya başladı. Yaklaşık 3 bölüm yayınlanmasına rağmen oldukça ilgi çekici bulunan yayınların artması için anlaşma sağlandı.

İnstagramda aynı zamanda bir sosyal medya fenomeni olan avukat Alperen Cihan Çetinkaya, yapacağı bu programla da kendinden oldukça bahsettireceğe benziyor.

İzmir’in Başarılı Avukatlarından Alperen Cihan Çetinkaya kimdir?

Alperen Cihan Çetinkaya, aslen Malatyalı olsa da 1991 yılında Manisa’da dünyaya geldi. Alperen Cihan Çetinkaya, ilk, orta ve lise öğrenimini Manisa’da tamamladı. Üniversite döneminde Bakanlık tarafından Avrupa’ya liderlik eğitimi için gönderilen 10 Türk gencinden birisi olmuştur. 2012 yılında Türkiye-Avrupa Gençlik Platformu’nu kurmuştur. BIF Brüksel Gençlik Teşkilatı Şurası, UETD Hollanda’da Gençlik Hareketi Kongresi, 2. Uluslararası Genç Hukukçular Kongresi, European Students for Liberty Regional Conference ve Liderlik Kampına konuşmacı olarak katılmıştır.

Ardından 2014 senesinde Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Strasbourg Schuman Hukuk Fakültesi (Gayrimenkul Hukuku)’nden mezun oldu.

İzmir Barosu’na kayıtlı, İzmir’de avukatlık yapan Alperen Cihan Çetinkaya, Junior Chamber International ve Business Week tarafından 2013 ve 2014 senelerinde ”Türkiye’nin en başarılı 10 genci ” arasında gösterilmiştir.

Alperen Cihan Çetinkaya, İzmir’de Türkiye’nin en başarılı STK’ları arasında gösterilen İyilik Takipçileri Derneği’ni kurmuştur.

Son olarak Alperen Cihan Çetinkaya, 2019 yılında Yılın En İyileri Medya Ödülleri Töreni’nde “Yılın En İyi Hukuk Danışmanı” ödülünün sahibi oldu.

Halen Singapur Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Doktora öğrencisidir.

Instagram Adresi:

https://instagram.com/av.alperencihancetinkaya/

İlgili Yazılar