© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Acun Ilıcalı, NFT satış platformu kurduğunu açıkladı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Acun Ilıcalı, NFT satış platformu kurduğunu açıkladı

Acun Ilıcalı, NFT satış platformu kurduğunu açıkladı

Basin Bülteni Basin Bülteni - - 3 dk okuma süresi
329 0

Kısa süre önce EFL Championship’te mücadele eden İngiltere’nin köklü futbol kulüplerinden biri konumundaki Hull City’i satın aldığını açıklayan ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, NTF dünyasına da adım attığını duyurdu. Ilıcalı, Eneftio adı verilen NFT platformunu resmen hayata geçirdi.

Acun Ilıcalı, NFT platformu Eneftio’yu kurduğunu duyurdu
Son yıllarda NFT terimini sıklıkla duymaya başladık. Dijital bir varlığın benzersiz olduğunu ve bu nedenle birbirinin yerine geçemeyeceğini onaylayan, blok zinciri adındaki bir dijital defterde depolanan veri birimi olarak lanse edilen tokenler, artık hayatımızın her alanında karşımıza çıkmaya başladı.

Tabii bununla birlikte sosyal medyada en çok paylaşılan memler, daha önce yayınlanmayan film sahneleri ve hatta dünyanın ilk SMS’i gibi akla hayale gelmeyecek birçok unsur NFT olarak satılmaya başlandı. Doğal olarak NFT’nin popülerliğini artırması hiç de zor olmadı.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda bir NFT projesi üzerinde çalıştıklarını açıklayan Acun Ilıcalı, kısa süre önce Twitter’dan yaptığı paylaşımda NFT dünyasına girdiklerini ve Eneftio’yu kurduklarını duyurdu.

Eneftio, kullanıcıların kendi NFT’lerini üretmesine, satmasına veya satın almasına olanak sağlayacak. Ancak şu an için söz konusu işlevlerin kullanılamadığını ve ilerleyen dönemlerde açılacağını belirtelim. Öte yandan platformda belirlenen kampanya süresi boyunca kullanıcıların ilk NFT’sini satışa çıkarması ve sonraki işlemleri gerçekleştirmesi ücretsiz olacak. Bunların hepsi önümüzdeki günlerde detaylı bir şekilde duyurulacak.

Bu doğrultuda sadece ülkemiz özelinde değil, küresel pazarlarda da aktif şekilde faaliyet göstermesi beklenen platformun ilk koleksiyonu konumundaki Survivor All Star NFT’leri de kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Eneftio’nun resmi web sitesine göz attığımızda ise Metaverse ögelerinin karşımıza çıktığını görüyoruz. Bu noktada önümüzdeki süreçlerde bu konu ile ilgili yeni projeler de hayata geçirilebilir.

İlgili Yazılar