© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

2020 Yılında Dünya Genelinde En Çok İndirilen Uygulamalar Belli Oldu
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. 2020 Yılında Dünya Genelinde En Çok İndirilen Uygulamalar Belli Oldu

2020 Yılında Dünya Genelinde En Çok İndirilen Uygulamalar Belli Oldu

Guid3rs Blog Guid3rs Blog - - 3 dk okuma süresi
599 0
ABD merkezli dijital analiz platformu App Annie, dünya genelinde 2020’in en çok indirilen uygulamalarını açıkladı. Yeni tip corona virüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle insanların çoğunlukla evde kaldığı geçen yıl, listenin ilk 10’unda video ve haberleşme uygulamalarının yer alması şaşırtmadı. TikTok büyük bir popülerlik kazanarak, Facebook’un uygulamaları geride bıraktı ve ilk defa zirvede yer aldı.

Dijital analiz şirketi App Annie’ye göre TikTok, 2020’de dünyanın en çok indirilen uygulaması oldu ve Facebook Messenger’ı geride bıraktı.

Ayrıca, TikTok’un sahibi ByteDance, Çince video uygulaması Douyin ile birlikte Çin’de en üst sırada yer aldı.

Öte yandan, TikTok’un devam eden popülaritesi, ABD’nin eski  Başkanı Donald Trump’ın uygulamayı ülkesinde yasaklamaya çalışmasından sonra bile devam etti.

Geçen yıl, Trump, ABD’de TikTok uygulamasının yeni indirmelerini yasaklamak için bir emir çıkardı.Trump yönetimi, Çin hükümetinin kullanıcı verilerine erişimi olduğu için TikTok’un ulusal bir güvenlik riski oluşturduğunu iddia etti. Bytedance ise iddiaları defalarca yalanladı.

ByteDance’in ABD’de yürttüğü falliyetlerin bir kısmını ABD’li  teknoloji devi Oracle ve perakendeci Walmart’a satmasını öngören bir anlaşma yapacağını duyurdu. Trump anlaşmaya geçici olarak yeşil ışık yaktı, ancak Çin hükümeti tarafından asla onaylanmadı.

Bu yılın Ocak ayında ise ABD’nin yeni başkanı Joe Biden, selefinin emrini geri çekti.

Tüm bunlara ek olarak, ByteDancei ABD’deki bu zorluğun üstesinden gelmenin yanı sıra şirket, kullanıcıları çekmek için yeni yollar deniyorç Geçen hafta, TikTok’un Snapchat, Facebook ve Instagram’dakine benzer bir şekilde yeni bir kaybolan hikaye özelliğini denediği ortaya çıktı.

TikTok Hikayeleri, kullanıcıların takip ettikleri hesaplar tarafından gönderilen içerikleri silinmeden önce 24 saat boyunca görmelerini sağlayacak.

 

İlgili Yazılar