© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan İş Dünyasına Büyüme ve Enflasyon Açıklamaları
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan İş Dünyasına Büyüme ve Enflasyon Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan İş Dünyasına Büyüme ve Enflasyon Açıklamaları

haberler haberler - - 1 dk okuma süresi
10 0

Edirne’de İş Dünyası Buluşması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Edirne’ye giderek ‘Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ final müsabakalarını izledi ve ardından valilik ziyaretinin ardından Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ETSO) düzenlenen ‘İş Dünyası Buluşması’na katıldı.

Dünya Ekonomisi ve Büyüme Hızı

Yılmaz, pandemi sonrası dünya ekonomisinin hala toparlanamadığını belirterek, dünya genelinde büyüme hızının tarihsel ortalamaların altında seyrettiğini vurguladı. Geçen yıl yaşanan toparlanmanın ardından bu yıl da yüzde 3’ün biraz üzerinde bir büyüme beklediklerini ifade etti.

Türkiye’nin Büyüme Performansı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Türkiye’nin zorlu ekonomik şartlara rağmen büyüme açısından iyi bir performans sergilediğini aktardı. Geçen yıl yüzde 4.5 büyüme gösteren Türkiye’nin, bu yıl da yüzde 4 civarında bir büyüme beklediğini belirtti.

Enflasyon ve Rezervler

Enflasyonla mücadelede kararlı olduklarını vurgulayan Yılmaz, enflasyonu üç döneme ayırdıklarını ve hedeflerinin tek haneli rakamlara ulaşmak olduğunu açıkladı. Ayrıca, Merkez Bankası rezervlerindeki olumlu gelişmelere de dikkat çekerek, rezervlerin güçlenmesinin ülkeyi risklere karşı daha güvenli hale getirdiğini belirtti.

İlgili Yazılar