© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Bakan Şimşek: FATF Gri Listedeki Türkiye İçin Olumlu Karar Aldı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Bakan Şimşek: FATF Gri Listedeki Türkiye İçin Olumlu Karar Aldı

Bakan Şimşek: FATF Gri Listedeki Türkiye İçin Olumlu Karar Aldı

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
25 0

Bakan Şimşek’in Açıklamaları

Bakan Şimşek, FATF’ın bugün gerçekleştirilen Genel Kurul toplantısında alınan karara ilişkin değerlendirmede bulundu. Toplantıda Türkiye’ye ilişkin alınan karara işaret eden Şimşek, şunları kaydetti:

Eylem Planı Başarıyla Tamamlandı

Şimşek, “FATF ülkemizin, kara para aklama ve terörizmin finansmanı ile mücadele sisteminin daha da güçlendirilmesi için oluşturulan Eylem Planı’nın tüm maddelerini tamamladığı kararına varmıştır. Böylece ülkemizin gri listeden çıkışı sürecinde son aşamaya gelinmiştir.” dedi.

Teşekkürlerini İletti

Şimşek, bugün gelinen aşamanın, Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı (MASAK) koordinasyonunda, başta Adalet, İçişleri ve Dışişleri Bakanlıkları olmak üzere tüm ilgili kurum ve kuruluşların yürüttüğü yoğun çalışmaların sonucu olduğuna işaret ederken, “Bu başarılı sonucun elde edilmesinde emeği geçen başta MASAK olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarımızın temsilcilerine teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.

Teknik Çalışmalar Başarıyla Tamamlandı

Bakan Şimşek, ayrıca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Ülkemizi gri listeden çıkarmak için teknik çalışmalarımızı başarıyla tamamladık. Haziran ayında yapılacak yerinde denetim ile gri listeden çıkma süreci tamamlanmış olacak” dedi.

İlgili Yazılar