© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

'Vizyon ve Farkındalık Eğitimi' Programı Bursiyerler İle Buluştu
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. ‘Vizyon ve Farkındalık Eğitimi’ Programı Bursiyerler İle Buluştu

‘Vizyon ve Farkındalık Eğitimi’ Programı Bursiyerler İle Buluştu

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
8 0

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde YLSY Burs Programı Kapsamında Düzenlendi

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde, Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Öğrencileri Seçme ve Yerleştirme (YLSY) 2023 burs programı kapsamında, bursiyerlere yönelik ‘Vizyon ve Farkındalık Eğitimleri’ programı düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanı ve Diğer Yetkililer Programda Bir Araya Geldi

Programa Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Fethi Fahri Kaya, Maarif Vakfı Başkanı Birol Akgün ve yurt dışına gitmeye hak kazanan 563 bursiyer öğrenci katıldı. Bakan Yusuf Tekin, bursiyerlere hitaben yaptığı konuşmada, “Bu salondaki herkes bu ülkeye hizmet edecek, bu ülkeye katkı verecek; buna yüzde 100 inanıyorum. Sizin bu misyonu yerine getirebilmeniz için bakanlık olarak üstümüze ne düşerse, onları yerine getirmeye de hazırız” ifadelerini kullandı.

Bakan Tekin’in Çarpıcı Açıklamaları

Bakan Tekin, bursiyerlerin çalışma alanlarına dair önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle, yurt dışında Türkiye ile ilgili çalışmalar yapılmasına karşı olduğunu belirten Tekin, “Türkiye’de bu kadar akademisyen var; Türkiye’deki akademisyenler sosyoekonomik, etnik, dini, ideolojik bu yapılarla ilgili çalışabilirler.” şeklinde konuştu. Ayrıca, yurt dışına gönderilen öğrencilerin Türkiye ile ilgili çalışmalar yapmamaları gerektiğini vurgulayarak, “Siz Türkiye ile ilgili çalışma yapmaya gitmiyorsunuz. Siz başka amaçlarla gidiyorsunuz, amaçlarını gerçekleştirin.” dedi.

Bu program, bursiyerlerin uluslararası öğrenim hayatlarına farklı bir bakış açısı kazanmalarını hedefleyerek, küresel vizyonlarını genişletmeyi amaçlıyor.

İlgili Yazılar