© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

TDK İle Milli Eğitim Bakanlığı Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. TDK İle Milli Eğitim Bakanlığı Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

TDK İle Milli Eğitim Bakanlığı Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
63 0

TDK ve Milli Eğitim Bakanlığı Arasında İşbirliği

Güncel Türkçe Sözlük Genel Ağ Servisi Kullanımı İçin Protokol İmzalandı

TDK (Türk Dil Kurumu), Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği yapmak amacıyla “Güncel Türkçe Sözlük Genel Ağ Servisinin Kullanımına İlişkin İşbirliği Protokolü”nü imzaladı. Protokol töreni, TDK Başkanı Prof. Dr. Osman Mert ve Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Mustafa Canlı tarafından düzenlenen bir törenle gerçekleşti.

TDK Başkanı ve Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü İmza Attı

TDK Başkanı Prof. Dr. Osman Mert ve Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Mustafa Canlı, yapılan törende protokolü imzalayarak işbirliğini resmileştirdi. Bu işbirliği sayesinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın dijital eğitim platformlarında Güncel Türkçe Sözlük’ün genel ağ (internet/web) servisi kullanılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Dijital Eğitim Platformlarına Sözlük Erişimi Sağlanacak

Protokol ile amaçlanan, Milli Eğitim Bakanlığı’nın dijital eğitim platformlarında öğrencilerin ve öğretmenlerin Güncel Türkçe Sözlük’e erişim sağlamasıdır. Böylece Türkçe’nin doğru ve güncel kullanımı konusunda öğrencilere destek olmak ve dil bilgisinin gelişmesine katkıda bulunmak hedefleniyor.

Bu işbirliğiyle birlikte, öğrenciler ve öğretmenler, Türk Dil Kurumu’nun güncel ve doğru Türkçe bilgisine kolayca erişebilecek. Güncel Türkçe Sözlük, dijital eğitim platformları aracılığıyla gençlerin Türkçe dil bilgisini geliştirmelerine yardımcı olacak bir kaynak olarak kullanılacak.

Bu protokolün imzalanması, dil bilgisine ve Türkçe’nin doğru kullanımına verilen önem açısından önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

İlgili Yazılar