© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

TBMM Milli Eğitim Komisyonu Toplandı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. TBMM Milli Eğitim Komisyonu Toplandı

TBMM Milli Eğitim Komisyonu Toplandı

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
12 0

Eğitim Sendikaları Görüşmeye Katıldı

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, AK Parti Ordu Milletvekili Mahmut Özer başkanlığında toplandı. Toplantıda, eğitim sendikaları da yer aldı.

CHP’nin İtirazı ve Komisyon Başkanının Açıklamaları

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Suat Özçağdaş, usul yönünden kanun teklifine itiraz ettiklerini belirterek, teklifin, tali olarak Adalet Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu’nda da görüşülmesi gerektiğini ancak komisyonların bu teklifi görüşmeme kararı aldıklarını söyledi. Komisyon Başkanı Mahmut Özer ise bu konuda şunları söyledi: “Biz esas komisyon olarak, Adalet Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na yazılarımızı gönderdik. İlgili her iki komisyon da ilave ek süre istemediler. Dolayısıyla tekrar, komisyonların toplanması ve oradan görüş alınması ile ilgili bir süreç yok. O yüzden bizim açımızdan süreç tamamlandı, çünkü toplanmayacaklarına yönelik dönüşlerinin olmayacağını bize bildirdiler.”

CHP Grup Başkanvekilinden Uyarı

CHP Grup Başkanvekili Murat Emir, yasa tasarısına somut katkılar vereceklerini belirterek, acele edilmemesi gerektiğini vurguladı. Emir, “Ben tekrar grubum adına, bunu değerlendirmenizi, acele etmemiz gerektiğini, hiç olmazsa komisyonlara bir kez daha sunulması gerektiğini, bizim bunu birkaç gün geciktirdiğimizde hiçbir şey kaybetmeyeceğimizi ama çok önemli kazanımlar elde edebileceğimizi dikkatinize sunmak istiyorum.” dedi.

İlgili Yazılar