© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

ÖSYM 2024-DGS Değerlendirme İşlemleri Hakkında Önemli Duyuru
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. ÖSYM 2024-DGS Değerlendirme İşlemleri Hakkında Önemli Duyuru

ÖSYM 2024-DGS Değerlendirme İşlemleri Hakkında Önemli Duyuru

haberler haberler - - 1 dk okuma süresi
10 0

Adayların Eğitim Bilgilerini Kontrol Etme ve Onaylama Süreci

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yapılan duyuruya göre, 2024-DGS değerlendirme işlemlerinde adayların ön lisans seviyesindeki eğitim bilgileri kullanılacak. 2024-DGS’ye başvuran adayların, Aday İşlemleri Sistemi’nde bulunan özel bağlantı üzerinden eğitim bilgilerini kontrol etmeleri ve onaylamaları gerekiyor.

Eksiklik/Hata Durumunda Yapılması Gerekenler

Adaylar, eğitim bilgilerinde eksiklik veya hata olduğunu düşünüyorlarsa, mezun oldukları veya olacakları yükseköğretim kurumlarıyla iletişime geçerek YÖKSİS üzerinden düzeltme yapmalıdır. Eğitim bilgisi YÖKSİS’e eklenemeyen adaylar ise Kamu Kurumları İşletim Sistemi (KKİS) üzerinden okullarına bilgilerini işletmelidir.

Değişiklik/Düzeltme Talepleri

Adayların bireysel veya yükseköğretim kurumlarının doğrudan ÖSYM’e yapacakları değişiklik/düzeltme talepleri kabul edilmeyecektir. Adayların dikkat etmeleri gereken bir diğer husus ise “https://kkis.osym.gov.tr” kullanıcı bilgilerinin “https://bmis.osym.gov.tr” web sayfasında da kullanıldığıdır. Unutan adaylar, bu bilgileri 444 6796 numaralı ÖSYM çağrı merkezinden öğrenebilirler.

İlgili Yazılar