© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

MEB İzinsiz Eğitim Faaliyetlerine Savaş Açtı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. MEB İzinsiz Eğitim Faaliyetlerine Savaş Açtı

MEB İzinsiz Eğitim Faaliyetlerine Savaş Açtı

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
59 0

Merdiven Altı Eğitim Kurumlarına Karşı Sert Mücadele

MEB yetkililerinden alınan bilgiye göre, resmi, özel ve gönüllü kuruluşların her türlü eğitim öğretim faaliyetleri, bakanlığın izni ve denetiminde olduğundan, yetkili makamlardan kurum açma ruhsatı almadan yürütülen faaliyetler “izinsiz” kabul ediliyor.

Devletin Milli Güvenliğine Tehdit Oluşturan Faaliyetler

Bu tür merdiven altı eğitim kurumları, devletin milli güvenliğine tehdit oluştururken aynı zamanda kayıt dışı olduklarından ekonomik problemlere yol açıyor.

Bakanlık ve İçişleri Bakanlığı İşbirliği

MEB, ruhsatı olmadan faaliyet gösteren kurslarla mücadele çalışmalarını İçişleri Bakanlığı ile işbirliği içinde yürütüyor.

İzinsiz Eğitim Faaliyeti İhbarı Linki Oluşturuldu

MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü internet sayfasında “İzinsiz Eğitim Faaliyeti İhbarı” linki oluşturarak 1 Eylül 2023 itibarıyla kapsamlı bir mücadele başlattı.

Yüzlerce Kapatma Yapıldı, İşlemler Sürüyor

81 ilden ihbar edilen 2 bine yakın izinsiz kurstan yüzlercesi kapatıldı veya kapatma işlemleri devam ediyor. Bu kurslara 80 milyon lira idari para cezası uygulandı.

Denetimler Artırılıyor

Bakanlık yetkilileri, izinsiz faaliyetlerde bulunan eğitim merkezlerine yönelik denetimlerin artırılacağını ve bu konuda sıkı tedbirlerin alınacağını belirtti.

İlgili Yazılar