© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Bakan Tekin ve Libya Milli Birlik Hükümeti Mesleki Eğitim Bakanı El Sifav Arasında İşbirliği
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Bakan Tekin ve Libya Milli Birlik Hükümeti Mesleki Eğitim Bakanı El Sifav Arasında İşbirliği

Bakan Tekin ve Libya Milli Birlik Hükümeti Mesleki Eğitim Bakanı El Sifav Arasında İşbirliği

haberler haberler - - 1 dk okuma süresi
56 0

Bakanlar Arasındaki Görüşme ve Mutabakat Zaptı

Türkiye’de bulunan Libya Milli Birlik Hükümeti Mesleki Eğitim Bakanı El Sifav ile Milli Eğitim Bakanı Tekin arasında gerçekleşen görüşme sonucunda iki ülke arasında önemli bir işbirliği anlaşması imzalandı.

İşbirliğinin Detayları

Bakan Tekin, Türkiye’nin Libya ile köklü ilişkilerine vurgu yaparak, Libya’nın egemenliği ve siyasi birliğinin Türkiye için önemli olduğunu belirtti. İki ülke arasındaki işbirliğinin özellikle eğitim ve kültür alanlarını kapsayacağını dile getirdi.

Bakan El Sifav, Türkiye’de bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, mesleki eğitimde teknolojinin kullanılması ve kursların açılması konularında Türkiye’nin deneyimlerinden faydalanmak istediklerini belirtti.

Mutabakat Zaptı ve Hedefler

İki bakan arasında imzalanan “Mesleki ve Teknik Eğitim İşbirliği Mutabakat Zaptı” ile mesleki eğitim alanında bilgi ve tecrübe paylaşımı, uzman değişimi, öğretim tekniklerinin geliştirilmesi ve kardeş okul ilişkilerinin kurulması gibi hedefler belirlendi. Bu anlaşma, iki ülke arasındaki eğitim alanındaki işbirliğini güçlendirmeyi amaçlıyor.

İlgili Yazılar