© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Ankara Üniversitesi'nde Yeni Gençlik Merkezi İçin Temel Atma Töreni Düzenlendi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Ankara Üniversitesi’nde Yeni Gençlik Merkezi İçin Temel Atma Töreni Düzenlendi

Ankara Üniversitesi’nde Yeni Gençlik Merkezi İçin Temel Atma Töreni Düzenlendi

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
50 0

Ankara Üniversitesi’nde Gençlik Merkezi İnşaatına Başlandı

Ankara Üniversitesi’nde 2 bin metrekare peyzaj alanına sahip toplam 3 bin 74 metrekarelik yeni gençlik merkezi inşaatı için rektör, rektör yardımcıları, senato üyeleri, akademisyenler ve idari personelin katılımıyla temel atma töreni gerçekleştirildi.

Rektör Ünüvar: “Çok Güzel Bir Gençlik Merkezi Olacak”

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, temel atma töreninde yaptığı konuşmada, gençlik merkezinin tamamlandığında çok güzel bir alan olacağını vurguladı. Ünüvar, projenin hiçbir ağaç kesmeden ve hiçbir canlıya zarar vermeden hayata geçirildiğini belirterek, “Tam yeşilin ortasında kendimizi iyi hissedebileceğimiz bir mekanı önce hayal ettik, onu kağıda döktük ve sonra da Gençlik ve Spor Bakanlığımızın kapısını çaldık.” dedi.

İnşaatın Hızla Tamamlanması Planlanıyor

Üniversite olarak gençlere sundukları sosyal imkanların da önemli olduğunu vurgulayan Ünüvar, inşaatın birkaç ay içerisinde tamamlanmasını planladıklarını belirtti. “Seralar” olarak bilinen alanda inşa edilecek gençlik merkezinde; okuma ve çalışma salonu, sergi salonu, çok amaçlı salon, iki atölye, kitap satış mağazası ve sahne gibi alanlar bulunacak. Bu yeni merkezin öğrencilere ve üniversite personeline büyük fayda sağlayacağı düşünülüyor.

İlgili Yazılar