© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

6 Şubat Kahramanmaraş Depreminin 1. Yılında Eğitime Ara Verildi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. 6 Şubat Kahramanmaraş Depreminin 1. Yılında Eğitime Ara Verildi

6 Şubat Kahramanmaraş Depreminin 1. Yılında Eğitime Ara Verildi

haberler haberler - - 3 dk okuma süresi
67 0

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Malatya ve Gaziantep’te taziye ve mezarlık ziyaretleri, anma törenlerinden kaynaklı trafik yoğunluğu nedeniyle eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verildi. Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, depremlerin yıl dönümü sebebiyle taziye ve mezarlık ziyaretleri, anma törenlerinden kaynaklı trafik yoğunluğu yaşanacağı ve öğrenci taşımasında kullanılan servis araçlarının da fazladan bir trafik yoğunluğu oluşturacağı belirtildi. Bu sebeple il genelindeki resmi ve özel her kademedeki okul ve kurumlardaki eğitim ve öğretime 6 Şubat 2024 tarihinde bir gün süreyle ara verileceği duyuruldu.

Adıyaman

Adıyaman Valiliği, Kahramanmaraş merkezli depremlerin birinci yılı dolayısıyla eğitime yarın ara verildiğini duyurdu. Valilikten yapılan açıklamada, depremlerin yıl dönümü nedeniyle anma programları düzenleneceği ve vatandaşlar tarafından yapılacak kabristan ve taziye ziyaretleri dolayısıyla yoğunluk oluşabileceği değerlendirildiği belirtildi. Bu sebeple, il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda 6 Şubat Salı günü bir gün eğitime ara verileceği bildirildi. Ayrıca, anma programları ve kabristan ziyaretlerine katılacak kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personellere de kolaylık sağlanacağı belirtildi.

Gaziantep

Gaziantep Valiliği, Kahramanmaraş merkezli depremlerin birinci yılı dolayısıyla il genelinde eğitime yarın ara verildiğini duyurdu. Valilikten yapılan açıklamada, depremlerin yıl dönümü nedeniyle Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde 6 Şubat 2024 Salı günü eğitime 1 gün süreyle ara verileceği belirtildi. Gaziantep Valisi Kemal Çeber de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, depreme ilişkin anma faaliyetlerini yapabilmek için il genelinde eğitime ara verildiğini ve Nurdağı ve İslahiye ilçelerindeki tatil kararının güncellendiğini ifade etti.

Malatya

Malatya Valiliği, depremlerin yıl dönümü nedeniyle anma programları düzenleneceğini ve vatandaşlar tarafından yapılacak kabristan ve taziye ziyaretleri dolayısıyla yoğunluk oluşabileceği değerlendirildiğini belirtti. Bu sebeple, il genelindeki resmi ve özel ilk ve orta dereceli okullarda 6 Şubat 2024 tarihinde bir gün ara verileceği açıklandı. Ayrıca, anma programları ve kabristan ziyaretlerine katılacak kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personellere de kolaylık sağlanacağı vurgulandı.

İlgili Yazılar