© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

AKILLI KİŞİ HERKESİ DİNLER, AHMAKSA SADECE KENDİNİ DİNLER
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. AKILLI KİŞİ HERKESİ DİNLER, AHMAKSA SADECE KENDİNİ DİNLER

AKILLI KİŞİ HERKESİ DİNLER, AHMAKSA SADECE KENDİNİ DİNLER

Basin Bülteni Basin Bülteni - - 6 dk okuma süresi
271 0

“Bir insanın en büyük hatayı yapma olasılığı kendinden en çok emin olduğu zamanlara denk gelir. Bildiğini zanneden kişi akıl almaya, fikir sormaya yanaşmadan kararını verir. Sonucuysa hüsran olabilir. İşin ilginç yanı kişi bunun farkına çoğu zaman varmaz halbuki etrafında ona destek olacak birimler ve bireyler vardır. Tek yapması gereken sormak, danışmaktır.”

 

diye sözlerine başlayan Eddi Anter sözlerine devam ediyor:

 

“Akıllı kişi herkesi dinler ahmaksa sadece kendisini işitir.”

 

Herkesi dinlemek söyleneni yapmak demek değildir elbet fakat kararın ne olduğundan emin olsa bile farklı bir fikir gelme olasılığını da düşünerek davranan kişi uzun vadede mutlaka daha az hata yapacaktır. İlişkilerin ve iletişimin iyi olması bu kapıları açacaktır.

 

Özellikle üst düzey yöneticiler çok yoğun oldukları dönemlerde hatta yazın sıcak günlerinde kendileri geliştirmeye, değişim için vakit ayırmaya gerek görmezler. Yaprak dökümü ile başlayan sonbahar mevsimi psikolojik danışmanlık hizmeti almak için uygun bir başlangıç zamanı olarak görülür.

 

Aslında her gün danışmaya ihtiyaç vardır. Bir gün iyi bir gün kötü hissederken, iş dünyasının iniş çıkışlarından etkilenirken kendimizi de bir nebze korumaya almak için gereklidir bu.

 

İhtiyaç anında destek almak yerine, düzenli yapılan ve iyileştirici etkisi olan sohbetlerin sonucu çok daha kalıcı olmaktadır.

 

Hepimizin zihni dolu, gün sonunda rahatlamak için farklı yöntemlerin arayışına girmekteyiz. Meditasyon, spor veya farklı aktivitelerle kendimizi rahatlamaya çalışıyoruz. Gerçekten kendimizi ne kadar tanıyoruz? Bu soruya cevabı bulan kişi aynı cep telefonu pilini şarj edebildiği gibi kendini de şarj etmenin yollarını bulmuştur. Bulmadıysanız şayet danışmanlık desteği almakta fayda olacaktır.

 

“Bir gün yerine bugün demeli…”

 

Gün bugündür, nefes bu nefes, dem bu dem….” diyen Eddi Anter’in üst düzey yöneticilerle çalışıtğı birebir kişisel yönetici danışmanlığı programı var.

 

Kişisel Yönetici Danışmanlığı, standart hazırlanmış, kalabalık guruplar için sunulan etkisi kısa süren kişisel eğitimlerinden öte kişiye özel bir değişim ve dönüşüm hizmetidir. “Vaktim yok, sabrım yok, ihtiyacım yok” zihniyetindeki yöneticiler için ideal bir programdır. Şahsi ihtiyaçları tespit ederek çözüm üretmek, sonuç odaklı kalıcı çareler bulmak bu danışmanlık hizmetinin başarı sırrıdır.

 

 

EDDİ ANTER’E ULAŞMAK İÇİN

 

Linkedin profili: https://www.linkedin.com/in/eddi-anter-mba-ms-b3736512/

Websitesi: https://eddianter.com/

Facebook : https://www.facebook.com/EddiAnter

Instagram: https://www.instagram.com/eddianterofficial/

Email: [email protected]

 

YÖNETİCİ DANIŞMANI, YAZAR, PSİKOLOG EDDİ ANTER KİMDİR?

 

1961 yılında İstanbul’da doğan Eddi Anter ilk, orta ve lise eğitimini Nişantaşı Işık Lisesinde aldıktan sonra yükseköğrenimine yurt dışında devam etti. İngiltere’de Brighton Polytechnic’te İşletme bölümünü bitirdi. Amerika’da University of Miami’de Uluslararası Pazarlama yüksek lisansını tamamladıktan sonra Nova Southeastern University’de Klinik Psikoloji dalında yüksek lisansını aldı.

Farkındalık Hapı ve İş’te Farkındalık adları altında Kişisel Dönüşüm ve Kurumsal Eğitimler veren Eddi Anter bireysel danışmanlık hizmeti de sunmaktadır.

Çalıştığı firmalarda üst düzey yöneticilerle birebir çalışmalar yapmaktadır. Kişisel Yönetici Danışmanlığı, standart hazırlanmış, kalabalık guruplar için sunulan etkisi kısa süren kişisel eğitimlerinden öte kişiye özel bir değişim ve dönüşüm hizmetidir. “Vaktim yok, sabrım yok, ihtiyacım yok” zihniyetindeki yöneticiler için ideal bir programdır. Şahsi ihtiyaçları tespit ederek çözüm üretmek, sonuç odaklı kalıcı çareler bulmak bu danışmanlık hizmetinin başarı sırrıdır.

Klinik Psikoloji yüksek lisansı olan, bireysel seanslar yanında kurumsal eğitimler veren, yönetici danışmanlık hizmetleri sunan, yirmi yıllık yazardır.

Kişisel gelişim temalı, felsefe, psikoloji ve tasavvuf içerikli 10 tane romanı bulunmaktadır.

2006 yılında yayımlanan “Lilly – Ben Bir Arap Yahudisi’yim” adlı ilk romanı aylarca En Çok Satanlar Listesinde yer aldı. 2007 yılında çıkan “Kumbara” adlı ikinci ve 2009 yılında çıkan “İkilem” adlı romanları da uzun bir süre En Çok Satanlar Listesinde kaldı.“İnkâr” isimli eser 2011 senesinde, “Kabile” adlı romanı 2014 yılında ve “Ben Benim” adlı kitabıysa 2015’te okuyuculara sunuldu. 2016 yılında yayımlanan “Kesmeşeker” romanını 2017 yılında çıkan “Vakitsiz Kaybedenler” izledi. “Karanlıkta Yürüyen Yabancı” romanı 2019 yılında okuyucuyla buluştu. 2021 yılında El Ele adlı romanı okuyuculara sunuldu. Tüm kitaplar halen Longseller* olarak raflarda yerini korumaktadır.

 

İlgili Yazılar