© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

İçişleri Bakanı Yerlikaya: "Sporun Birleştirici Gücünü Artırmalıyız"
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. İçişleri Bakanı Yerlikaya: “Sporun Birleştirici Gücünü Artırmalıyız”

İçişleri Bakanı Yerlikaya: “Sporun Birleştirici Gücünü Artırmalıyız”

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
53 0

İstanbul Fuar Merkezi’nde Açılış ve Futbol Olaylarına İlişkin Açıklamalar

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen 2024 Motobıke İstanbul Fuarı açılışına katıldı. Bakan Yerlikaya, geçtiğimiz günlerde Trabzonspor ve Fenerbahçe maçı sonrası yaşanan olaylar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, olaylarla ilgili şu ifadeleri kullandı:

  • Bakan Yerlikaya, “İlk andan itibaren bir paylaşım yaptım. Ertesi gün de onunla ilgili idari ve adli süreçle ilgili sosyal medyada paylaşım yaptım. Bununla da ilgili zaten ilgili bakanlıklar açıklamalarını yaptılar. Hep beraber sürecin nereye geleceğini göreceğiz.” dedi.
  • “Ben aynı zamanda bir futbol aşığıyım. İzlemeyi severim, oynamayı severim, desteklemeyi severim. Ama bunun artık sahalarda görmeyi istemediğimiz, ben o maçı kastederek söylemiyorum genel söylüyorum.”
  • “Biz istiyoruz ki tüm spor türlerinde sadece dilde kalmasın, yazıda kalmasın. Şu centilmenliği skor üç tür de olsa; galibiyet, mağlubiyet, beraberlik. Oyunun güzel olması, tarafların birbirlerini kıymetli olarak görmeleri, pozitif bütün enstantaneleriyle beraber alkışlamalarını görmek istiyoruz.”
  • “Biz bir spor müsabakasından sonra ülke olarak sadece orada görmeyi istemediğimiz; medya, milletimiz, sporseverler, kulüpler olarak niye sadece bu konuyu konuşalım ki? Biz güzeli konuşmak istiyoruz. Sporun birleştirici ruhu, yapıcı ruhu, birbirimize kaynaştıran yönünü görmek istiyoruz.”
  • “Bunun da pek çok güzel örnekleri gösteriliyor. Onlara da minnettarım. Ama ben bunun sayısının çok çok artmasını istiyorum. Bunu başarabileceğimizi de biliyorum ve lütfen diyorum.”

İlgili Yazılar