© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Alınan Kararlar Uygulanacak
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Alınan Kararlar Uygulanacak

Alınan Kararlar Uygulanacak

Basin Bülteni Basin Bülteni - - 1 dk okuma süresi
188 0

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremler sonrasında Süper Lig’den Gaziantep FK ve Hatayspor’un çekilme talebini kabul eden TFF, bu takımları çıkmayacağı maçlar için hükmen mağlup saydı.

Ekiplerin ligde çıktığı maçları ise tescil eden federasyon, bu karara yapılan bazı itirazlar nedeniyle açıklama yayımladı.

“TFF Yönetim Kurulu tarafından alınan ve 12 Şubat 2023 tarihinde TFF resmi web sitesinden duyurulan kararlar kamuoyuna ilan edilmiştir. Bu tarihten itibaren, Türkiye Futbol Federasyonunun bağımsız yargı kurullarından Tahkim Kuruluna hiçbir kulüpten resmi bir itiraz başvurusu yapılmamıştır. Ayrıca Sayın Başkan’ımızın dün gerçekleştirilen basın toplantısında da tekrar ettiği üzere, 11 Süper Lig kulübümüzün TFF’nin almış olduğu kararın değişmemesi yönündeki yazılı beyanları doğrultusunda TFF’nin, kimseye ve hiçbir kulübe ayrıcalık göstermeden aldığı kararlarda bir değişiklik olmayacağını bir kez daha kamuoyunun bilgilerine sunarız.”

Başta Beşiktaş olmak üzere deneme bonusu bazı kulüpler, Gaziantep FK ve Hatayspor’un bu sezonki tüm maçlarının iptal edilmesini istemişti.

İlgili Yazılar