© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Taylor Swift, ABD'de Bir Günde Çok Satan Albümle Rekor Kırdı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Taylor Swift, ABD’de Bir Günde Çok Satan Albümle Rekor Kırdı

Taylor Swift, ABD’de Bir Günde Çok Satan Albümle Rekor Kırdı

haberler haberler - - 3 dk okuma süresi
16 0

Taylor Swift, Albüm Satışlarında Nielsen’in Rekorlarını Alt Üst Ediyor

‘The Tortured Poets Department’ adlı albümüyle Spotify’da bir günde en çok dinlenen albüm unvanını elde eden Taylor Swift, şimdi de ABD’de bir günde en çok satan albüme imza attı. Nielsen’in 1991’de albüm satışlarını izlemeye başlamasından bu yana en çok satan albümlerden biri olan Swift’in başarısı dikkat çekiyor.

Swift’in Albümü Geleneksel Formatlarda Rekor Kırıyor

Swift’in albümü, cuma günü yayınlandığından bu yana birbiri ardına rekorlar kırıyor. Bir günde 1,6 milyon satış yaparak büyük bir başarı elde eden albümün 1,4 milyonu ise vinil, CD ve kaset gibi geleneksel formattaki satışlardan geldi. Bu başarı, CD’lerin popülaritesini 1990’lardan bu yana duyulmamış seviyelere taşıdı.

Swift’in Albümü Spotify’da da Rekorlar Kırıyor

‘The Tortured Poets Department’ adlı albüm, Spotify’da da ilk gününde dünya çapında 300 milyondan fazla kez dinlenerek platformdaki en önemli başarılardan betwild yasal mı biri haline geldi. 34 yaşındaki Swift’in albümü, Nielsen’in 1991’de satışları takip etmeye başlamasından bu yana bu seviyelere ulaşan yalnızca üçüncü albüm oldu.

Diğer Öne Çıkan Albümler

Bu yılki diğer öne çıkan albümler arasında ilk haftasında 407 bin satışı olan Beyoncé’nin ‘Cowboy Carter’ı ve 227 bin satışla çıkış yapan Ariana Grande’nin ‘Eternal Sunshine’ı bulunuyor.

Universal Music ve TikTok Arasındaki Mücadele

Swift’in müziğini dağıtan Universal Music, geçtiğimiz aylarda TikTok ile yaşadığı telif hakkı anlaşmazlığı sonrasında Swift dahil birçok şarkıcının şarkılarını platformdan çekmişti. Ancak Swift, geçen hafta müziğini TikTok’a geri getirmeye karar vererek mücadeleye son verdi.

İlgili Yazılar