© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Muş Ovası, Renkli Bir Görüntüye Sahne Oldu: Muş Laleleri
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Muş Ovası, Renkli Bir Görüntüye Sahne Oldu: Muş Laleleri

Muş Ovası, Renkli Bir Görüntüye Sahne Oldu: Muş Laleleri

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
27 0

Muş Ovası’nı Renklendiren Muş Laleleri

‘Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından 2015’te ‘Muş 1071’ ismiyle tescillenen laleler, Muş Ovası’nı renklendirdi. Lalelerin açtığı bölgeye gelen fotoğraf tutkunları ile vatandaşlar, 3 hafta ömrü olan laleleri fotoğraf makinesi ve cep telefonlarıyla görüntülemeye çalıştı.

Murat Kaymaz: “Görsel Bir Şölen Oluşturuyor”

Kent sakinlerinden Murat Kaymaz, her yıl bu dönemlerde açan lalelerin görsel bir şölen oluşturduğunu belirterek, “Ovada açan ve endemik bir tür olan lalelerin kente ayrı bir güzellik kattığını ifade eden Kaymaz, misafirlerimizin Muş lalesinin korunması konusunda duyarlı olmalarını istiyoruz. Karlar eridikten sonra güzel royalbet twitter bir görüntü oluşturan ve ovamızı süsleyen lalelerin kısa bir ömrü var. Biz de gelip bu görsel şöleni görüntülemeye çalışıyoruz” dedi.

Yusuf Turunç: “Laleleri Koparmayın”

Karakuyu köyü sakinlerinden Yusuf Turunç ise “Laleleri görmek için insanlar köyümüze geliyorlar. Çok mutlu oluyoruz. Gelen misafirlerden ricamız laleleri koparmasınlar. Köyümüzdeki araziler adeta kırmızı örtüyle kaplanmış durumda” şeklinde konuştu. Muş lalesinin soğanından koparılması ile ticarete konu edilmesi halinde ise 387 bin 141 TL idari para cezası uygulanacak.

İlgili Yazılar