© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin: "Müfredat Değişikliğiyle Çocuklarımızın Geleceği İçin Adımlar Attık"
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin: “Müfredat Değişikliğiyle Çocuklarımızın Geleceği İçin Adımlar Attık”

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin: “Müfredat Değişikliğiyle Çocuklarımızın Geleceği İçin Adımlar Attık”

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
18 0

Bakan Tekin’den Eğitim Sistemi Değişikliği Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Sultangazi Belediyesi Malkoçoğlu Kapalı Pazar Alanı’nda düzenlenen Harezmi Eğitim Modeli Yıl Sonu Şenliği’nde yaptığı konuşmada, eğitimde yapılan müfredat değişikliklerini savundu.

Çocukların Bilgi Yükünü Azaltmak İçin Müfredat Değiştirildi

Bakan Tekin, çocukların üzerindeki bilgi yükünü azaltmak amacıyla okullardaki müfredatın ağırlığını yüzde 35’in üzerinde azalttıklarını belirtti. Yeni müfredat ile çocukların bilgiyi pratiğe dönüştürebilecekleri becerilere sahip olmalarının hedeflendiğini vurguladı.

Geleceğin Yazarları Projesi ve Eğitim Modeli Uygulamaları

Sultangazi’de 71 okulda Harezmi Eğitim Modeli’nin uygulandığını aktaran Tekin, Geleceğin Yazarları Projesi’ne 21 okulun dahil olduğunu ve gelecek yıl projenin 76 bin okulda hayata geçirilmesi için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Velilere ve Öğretmenlere Çağrı

Bakan Tekin, velilerden çocukların eğitim sürecinde daha fazla destek almalarını ve öğretmenlerin fedakarlıklarına destek olmalarını istedi. Programa katılan öğrenciler için alkış isteyen Tekin, dünya standartlarında bir eğitim sistemi oluşturmak adına ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Programda sergilenen projeleri inceleyen ve öğrencilerle sohbet eden Bakan Tekin, eğitim camiasından ve velilerden de sürece destek olmalarını istedi.

İlgili Yazılar