© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Kurban Bayramı bağışınız otizmli çocukların eğitimine destek olsun
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kurban Bayramı bağışınız otizmli çocukların eğitimine destek olsun

Kurban Bayramı bağışınız otizmli çocukların eğitimine destek olsun

Basin Bülteni Basin Bülteni - - 3 dk okuma süresi
237 0

2003 yılından bu yana otizm spektrum bozukluğu’ olan çocukların erken tanısının konulması, özel eğitimi ile topluma kazandırılmasına öncülük edilmesi ve bunun yurt çapında yaygınlaştırılması amacıyla çalışmalarını sürdüren Tohum Otizm Vakfı, bu Kurban Bayramı’nda herkesi otizmli çocukların eğitim burs fonuna destek olmaya çağırıyor.

Erken Tanı, Yoğun ve Sürekli Eğitim ile Otizmli Çocuklar Yeniden Doğabilir!

Çocuğun çevresi ile yeterli sosyal ilişkiler kuramaması, dil-iletişim alanında belirgin gelişimsel sorunlar göstermesi ve takıntılı davranış biçimlerine sahip olması ile tanımlanan otizmin günümüzde bilinen tek çaresi erken tanı ile yoğun, sürekli özel eğitim. Bilimsel araştırmalar, erken tanı ve doğru bir eğitim yöntemi ile yoğun olarak eğitim alan çocukların yaklaşık yüzde ellisinde otizmin belirtilerinin kontrol altına alınabildiğini, gelişim sağlanabildiğini, hatta bazı otizmli çocukların ergenlik yaşına geldiklerinde diğer arkadaşlarından farkı kalmadığını gösteriyor.

 

Kurban kesimi olmaksızın eğitim burs fonuna destek

Kurban Bayramı’nda bağış yaparak otizmli çocukların eğitim burs fonuna destek olmak isteyenlerhttps://www.tohumotizm.org.tr/bagis/ internet sitesi üzerinden bilgileri doldurarak otizmli çocukların eğitim burs fonuna bağışta bulunabiliyor. Yapılan her bir bağış, otizmli çocukların uygun eğitimi alarak topluma kazandırılması için dayanak oluyor. Bağışların geliri, kurban kesim vecibesi yapılmaksızın eğitim burs fonuna aktarılıyor.

 

Bayram tebriğiniz için online sertifika

Kurban Bayramı’nda uzaktaki yakınlarını ve sevdiklerini hatırlayarak mutlu etmek isteyenler, Tohum Otizm Vakfı bayram tebrik sertifikalarını https://www.tohumotizm.org.tr/bagis/bagis-sertifikalari/ adresi üzerinden online ve basılı olarak satın alabiliyor. Alınan her bir sertifika otizmli çocukların geleceğine katkıda bulunuyor.

 

Kurban Bayramı’nda Tohum Otizm Vakfı’na yapılacak tüm bağış ve destekler için [email protected] adresine mail atarak ya da 0212 244 75 00 no’lu telefondan iletişime geçerek de ayrıntılı bilgi alınabiliyor.

 

 

 

Tohum Otizm Vakfı Hakkında:

Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı, “Otizm Spektrum Bozukluğu” olan çocukların erken tanısının konulması, özel eğitimi ile topluma kazandırılmasına öncülük edilmesi ve bunun yurt çapında yaygınlaştırılması amacıyla, kar amacı gütmeyen ve kamu yararını gözeten bir sağlık ve eğitim vakfı olarak 15 Nisan 2003 tarihinden bu yana çalışmalarını yürütmektedir.

 

İlgili Yazılar