© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Kentsel Dönüşüm Projelerini Değerlendirdi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Kentsel Dönüşüm Projelerini Değerlendirdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Kentsel Dönüşüm Projelerini Değerlendirdi

haberler haberler - - 2 dk okuma süresi
30 0

İmamoğlu’nun Kentsel Dönüşüm Projeleri Hakkındaki Açıklamaları

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Avcılar Belediyesi Firuzköy Dönüşüm Mahallesi tanıtım programına katıldı ve Beylikdüzü Gürpınar Mahallesi’ndeki KİPTAŞ Kırlangıç Evler 1. Etap anahtar teslim töreninde konuştu. İmamoğlu, Kırlangıç Evler projesini gerçek bir kentsel dönüşüm projesi olarak nitelendirdi ve sözlerine şöyle devam etti:

İstanbul’un Kentsel Dönüşüm Süreci

İmamoğlu, İstanbul’da yıllardır süregelen kentsel dönüşüm sürecini eleştirdi. Sözde yapılan kentsel dönüşüm projelerinin gerçek riskli alanlara değil, rantlı alanlara odaklandığını belirtti. Bakanlık tarafından ilan edilen kentsel dönüşüm alanları ile riskli alanları karşılaştıran İmamoğlu, sürecin doğru yönetilmediğini vurguladı.

İstanbul’a Yönelik Eleştiriler

İmamoğlu, İstanbul’un lüks konutlarla doldurulduğunu ve kentsel dönüşüm adı altında haksız kazanç elde edildiğini ifade etti. Bakırköy-Ataköy ve Zeytinburnu sahillerindeki kentsel dönüşüm projelerini örnek gösteren İmamoğlu, halkın mağdur edildiğini belirtti.

Kentsel Dönüşüm Projelerinde İmamoğlu’nun Başarısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanı olarak Ekrem İmamoğlu, KİPTAŞ projelerindeki başarılarına da değindi. İmamoğlu, kısa sürede binlerce konutun teslim edildiğini ve dar gelirlilere yönelik desteklerin artırıldığını belirtti. Yapılan sosyal konut projeleri ve kentsel dönüşüm çalışmalarıyla İstanbul halkına değer verildiğini vurguladı.

Gelecek Planları ve Vaatler

İmamoğlu, önümüzdeki dönemde İstanbul’da gerçekleştirmeyi planladığı kentsel dönüşüm projelerinden bahsetti. Dar gelirlilere yönelik konut maliyetlerinin büyük ölçüde karşılanacağını ve riskli yapıların yenilenmesine destek sağlanacağını duyurdu. İmamoğlu, halkın refahı ve güvenliği için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

İlgili Yazılar