© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

'ÇEVREFEST' İle Çevre Bilincinin Arttırılması
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. ‘ÇEVREFEST’ İle Çevre Bilincinin Arttırılması

‘ÇEVREFEST’ İle Çevre Bilincinin Arttırılması

haberler haberler - - 1 dk okuma süresi
15 0

Başkent Millet Bahçesi’nde Gerçekleştirilen Etkinlikte Çevre Temalı Faaliyetler

Başkent Millet Bahçesi’nde düzenlenen ‘ÇEVREFEST’, “Hepimizin Bir Dünyası Var” temasıyla çevre bilincini artırmayı hedefliyor. Etkinliğe katılan bakanlıklar, belediyeler, özel sektör firmaları, dernekler ve üniversiteler stantlarında çevre, sıfır atık ve yenilenebilir enerji projeleri hakkında bilgi veriyor.

Atıkların Geri Dönüşümü ve Çevre Dostu Projeler

ÇEVREFEST’te, kağıt, plastik, cam şişe gibi atıklardan yapılan çalışmalarla, her atığın çöp olmadığı bilinci vurgulanıyor. Depozito iade makinelerine ilgi büyük. Katılımcılar, makineye attıkları her ambalaj karşılığında hediye kazanıyor. Bu sayede ambalaj atıklarının geri dönüşümü teşvik ediliyor.

İklim Değişikliği ve Doğaya Verilen Zararlar

İklim Tüneli’nde ziyaretçilere, iklim değişikliğinin sonuçları ve atıkların doğaya verdiği zararlar videolarla gösteriliyor. Bu sayede çevresel sorunlara dikkat çekilerek farkındalık oluşturulması hedefleniyor.

Çocuklar İçin Eğitici ve Eğlenceli Alanlar

Festivale gelen çocuklar, özel alanlarda sahne gösterileri izleyerek eğlenirken, atölye çalışmalarına katılarak çevre konusunda bilinçleniyor. Geleceğin yetişkinleri olarak çocukların da çevre bilinciyle yetiştirilmesi büyük önem taşıyor.

İlgili Yazılar