© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

ANKARA BAROSU'NA GENÇ İŞ İNSANLARINDAN ZİYARET
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. ANKARA BAROSU’NA GENÇ İŞ İNSANLARINDAN ZİYARET

ANKARA BAROSU’NA GENÇ İŞ İNSANLARINDAN ZİYARET

Basin Bülteni Basin Bülteni - - 3 dk okuma süresi
1694 0

Ankara’nın en köklü sivil toplum kuruluşlarından Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi, Ankara Barosu Başkanı Kemal Koranel’i ziyaret etti. Hukuki iş birlikleri ve yapılabilecek ortak projeler hakkında konuşulan ziyarette, önemli konular gündeme alındı.

Başkanvekili Can Çavuşoğlu ve yönetim heyetinin katıldığı görüşmede, Türkiye’deki hukuk eğitimi ile ilgili konuşan Ankara Barosu Başkanı Kemal Koranel “22 bin avukatı bünyesinde barındıran Ankara Barosu olarak, verdiğimiz hukuki mücadeleler ile örnek teşkil etmeye devam ediyoruz. Ankara Barosuna kayıtlı 11 bin 0 – 5 yaş arası avukat ve 3250 stajyer avukat bulunmaktadır. Geldiğimiz noktada, avukat meslektaşlarımızın iş bulma konusunda zorlandığını görüyoruz. Ülke genelinde açılan hukuk fakültelerinin çokluğu ve nitelik olarak verdiği eğitimin seviyesinin düşük olması, bundan sonra yaşayacağımız süreci zorlaştırıyor. Hukuk eğitiminin kalitesini yükselterek Türk hukukunu doğru temsil edebilecek öğrenciler yetişmesi için elimizden geleni yapmalıyız” açıklamasında bulundu. TÜGİAD ile geliştirilebilecek projelerle ilgili de konuşan Koranel “TÜGİAD, bünyesinde barındırdığı iş insanları ve her sektörden temsilciler ile Başkent için oldukça önemli bir değer. Bizler de Ankara Barosu olarak, iş birliği içinde olmaktan mutluluk duyarız” dedi.

Can Çavuşoğlu yaptığı konuşmada “TÜGİAD olarak, ülkemizin böylesine önemli bir kurumu ile iş birliği içinde olmaktan ve projeler geliştirmekten mutluluk duyarız, gerek sosyal sorumluluk gerekse eğitim ve staj konularında birlikte hareket etmek üzere protokol yapmayı gönülden arzularız. Hukukun üstün ve egemen olduğu bir toplum düzeni için bizler de elimizden geleni yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı. Can Çavuşoğlu, ziyaret sonunda Ankara Barosu Başkanı Kemal Koranel’e ev sahipliği için teşekkür etti ve günün anısına plaketini takdim etti.

İlgili Yazılar