© 2021. Tüm hakları saklıdır.

Guid3rs

Forbes'un Milyarder Mezunlar Listesi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Forbes’un Milyarder Mezunlar Listesi

Forbes’un Milyarder Mezunlar Listesi

haberler haberler - - 1 dk okuma süresi
23 0

Pensilvanya Üniversitesi

Pensilvanya Üniversitesi’nden 36 milyarder mezun çıktı. Elon Musk, Donald Trump, Tory Burch gibi isimler bu üniversitenin mezunları arasında. Toplam net servetleri 367 milyar dolar.

Stanford Üniversitesi

Silikon Vadisi’nde bulunan Stanford Üniversitesi, Evan Spiegel gibi isimleri yetiştirdi. Mezun milyarderlerin toplam net serveti 90 milyar dolar.

Harvard Üniversitesi

Harvard Üniversitesi’nden 28 milyarder mezun çıktı. Nathan Blecharczyk, Tom Werner gibi isimler Harvard’ın milyarder mezunları arasında. Harvard’ın milyarder mezunlarının toplam net serveti 261 milyar dolar.

Yale Üniversitesi

Yale Üniversitesi’nden 19 milyarder mezun çıktı. Mars ailesi gibi isimler bu üniversiteden mezun. Toplam net servetleri 149 milyar dolar.

Cornell Üniversitesi

Cornell Üniversitesi’nde 13 milyarder mezun oldu. Robert F. Smith gibi isimler bu üniversiteden milyarder olarak mezun oldu. Toplam net servetleri 60,4 milyar dolar.

Güney Kaliforniya Üniversitesi (USC)

Güney Kaliforniya Üniversitesi’nden 12 milyarder mezun çıktı. George Lucas bu üniversiteden mezun olan milyarderler arasında yer alıyor. Toplam net servetleri 72,5 milyar dolar.

İlgili Yazılar